Książka

„Reksio. Encyklopedia” – Marcin Musielak

reksioencyklBASIA:

Niesamowite, że dzieci mogą poznawać w przystępny sposób informacje, które dawno temu były wiedzą na poziomie studiów, potem w szkolnych podręcznikach wyższych klas średnich, a obecnie uczone są ich uczniowie w podstawówce – albo też rodzice i dzieci mają na tę wiedzę ochotę jeszcze wcześniej.

➡ „Reksio. Encyklopedia” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Encyklopedia w prosty sposób wraz z Reksiem objaśnia zagadnienia dotyczące astronomii, chemii i fizyki, człowieka, zwierząt, Ziemi i jej natury, a także techniki, nauki i historii.

Od Wielkiego Wybuchu, przez galaktyki, gwiazdy, czarne dziury i Układ Słoneczny, po kosmiczne śmieci. Od atomu przez dźwięk, światło, prąd, aż do ciśnienia atmosferycznego. Od kodu genetycznego przez mózg, szkielet, do snu i lęków. Każdy z działów omawia tematy schematycznie, czytelnie i w ciekawy sposób, na poziomie dzieci – czyli osób, do których kierowana jest ta książka.

Dosyć grube strony, piękne, dokładne ilustracje. Prosty język, ważniejsze słowa wytłuszczone grubszym drukiem. Twarda oprawa. Czytając ją, niektóre informacje mogłam sobie przypomnieć, niektóre fakty uzupełnić, a inne ciekawostki były dla mnie nowym odkryciem. Autor często stawia pytania, którymi zmusza do myślenia nie tylko małego czytelnika.

Kiedy się ją przegląda, samoczynnie nasuwa się zdanie: „za moich czasów nie było takich pomocy”. Marcinowi Musielakowi – który jest autorem tekstów – i wydawnictwu Papilon jestem wdzięczna, że ułatwiają rodzicom życie i pomagają wyzwalać w dzieciach rozliczne pasje.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Papilon.

„Reksio. Encyklopedia” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Marcin Musielak
Tytuł książki: Reksio. Encyklopiedia
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 144
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Dziecięca
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: