Książka

„Rebeka. Wymarzona panna młoda” – Antonella Anghinoni

rebekaTo już druga w cyklu „Płatków” książeczka, opowiadająca dzieciom niesamowite historie kobiet, które można poznać na kartach Pisma Świętego. Tym razem jej bohaterką jest tytułowa Rebeka, która z woli Bożej miała zostać żoną Izaaka.

Ci z Was, którzy czytali już recenzję książeczki „Sarah. Księżniczka” wiedzą, że małe czytelniczki znajdą wewnątrz napisaną w przystępny sposób opowieść o Rebece, jej rodzinie i niesamowitych przygodach, jakie ją spotkały w życiu za sprawą Pana Boga. Także i tym razem nie zabraknie pięknych ilustracji, wykonanych przez Alessandę Mantovani.

Podobnie jak poprzednia część cyklu, ta książeczka również wyjaśnia ówczesne tradycje, które niekoniecznie muszą być zrozumiałe w dzisiejszych czasach. Na ostatnich stronach natomiast – oprócz papierowej figurki Rebeki wraz z zestawem ubrań, dziewczynki znajdą dwie instrukcje. Pierwsza to przepis na zupę z soczewicy, którą znano już w czasach Rebeki. Druga to wyjaśnienie krok po kroku, jak przygotować własnoręcznie gliniany „Dzban Rebeki”.

Osobiście muszę przyznać, że książeczki Antonelli Anghinoni w tak przyjemny i prosty sposób przedstawiają historie biblijnych niewiast, że aż kusi zapytać: a kiedy wersja dla chłopców? Sądzę, że i oni z chęcią poznaliby walecznego Dawida, sprytnego Tobiasza czy Daniela spędzającego czas w jaskini z lwami.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Święty Wojciech.

Autor książki: Antonella Anghinoni
Tytuł książki: Rebeka. Wymarzona panna młoda
Tytuł oryginalny: Rebecca. La sposa cercata
Język oryginalny: włoski
Tłumacz: Anna Gogolin
Liczba stron: 64
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Zbiór opowiadań/nowel
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Sprawdź także: