„Przyjaciel, mentor, bohater: Praktyczny poradnik każdego taty” – Josh McDowell

9 lipca 2015

przyjaciel-mentor-bohater-FRONTNie wiem, czy się ze mną zgodzicie, ale temat ojcostwa moim zdaniem jest strasznie zaniedbany. O macierzyństwie i wychowywaniu dzieci jako matka powstały setki książek, czasopism, filmów, a ojcowie jakoś tak zawsze z boku. A jeśli samotnie wychowują dziecko, to już w ogóle ma się wrażenie, że trafili na margines będący gdzieś na końcu świata.

Dlatego z wielką radością i zaskoczeniem zarazem odkryłem książkę Josha McDowella, kierowaną do ojców właśnie. I choć mowa głównie o tych, których dzieci są co najmniej na etapie szkolnym, nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z lektury, zyskując wiedzę na przyszłość.

Josh McDowell, wspierany momentami przez swojego syna – Seana, wprowadza nas w temat 10 postanowień, jakie powinien postawić przed sobą każdy ojciec, a następnie zabrać się za ich realizację. Czego one dotyczą? McDowellowie podpowiadają, jak rozmawiać z dziećmi o seksualności, wyjaśnić im, kim jest Bóg, wytłumaczyć wiarę… Ale dają też wskazówki związane z nauką prawdomówności, uczciwości, tworzenia zdrowych więzi czy też bycia odpowiednim i (przede wszystkim) autentycznym przykładem/autorytetem dla swojego dziecka.

Drogi (być może przyszły) tato, bez względu na to, jak bardzo jesteś religijny, ta książka jest dla Ciebie świetnym drogowskazem na najbliższe lata. Droga mamo/żono, Twój mąż powinien zagłębić się w jej treść, a Ty możesz to uczynić razem z nim :-)

Przypominam, że książkę tę można wygrać w trwającym do niedzieli konkursie! :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Koinonia.

Autor książki: Josh McDowell
Tytuł książki: Przyjaciel, mentor, bohater: Praktyczny poradnik każdego taty
Tytuł oryginalny: 10 Commitments for Dads
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Rafał Orleański
Liczba stron: 228
Kategoria:
Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2014
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Related posts:

"Kochanka Freuda" - Karen Mack, Jennifer Kaufman
"Łowca" - Paulina Hendel
"Czwarta małpa" - J.D. Barker

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>