„Proces Diabła” – Adrian Bednarek

16 lipca 2018

911d520574e794-proces-diablaPRZEMEK:

Po lekturze „Pamiętnika Diabła” zaintrygowany dalszym losem Kuby Sobańskiego zasiadłem do lektury kolejnego tomu z niemałym entuzjazmem. Wiedziałem, że autor i tym razem zaskoczy mnie niejednokrotnie i miło mi przyznać, że wiedza ta znalazła odzwierciedlenie w rzeczywistości ;) Ale po kolei…

➡ „Proces Diabła” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Od wydarzeń opisanych w „Pamiętniku Diabła” minęło kilka lat. Sobański pracuje w kancelarii adwokackiej i nagle otrzymuje sprawę życia – taką, która może wywindować jego karierę na szczyt lub też strącić go do – nomen omen – piekła.

Kraków otrząsnął się już nieco po „działalności” Rzeźnika Niewiniątek, tymczasem zaczynają ginąć uliczne prostytutki. Mordercy dość szybko opinia publiczna nadaje pseudonim Rozpruwacza z Krakowa. Kiedy zatem zostaje zatrzymany pewien mężczyzna, mogący być owym zbrodniarzem, całe miasto przygotowuje się na kolejny „proces stulecia”. Także Sobański, który ma bronić mordercy, budząc tym samym uśpione demony…

Przyznam szczerze, że z początku wydawało się, że czeka mnie lektura typowego thrillera prawniczego: ot proces, obrona, oskarżenie. Nic nadzwyczajnego, pomijając okoliczności. Tymczasem Sobański tradycyjnie ma swoje metody, swój plan działania – niekoniecznie zgodnie z duchem i literą prawa – przez co wszystko nabiera zupełnie innego kolorytu. Dodajmy do tego nietypowe zapędy Kuby, intrygującego oskarżonego i jego atrakcyjną córkę, a wychodzi nam trzymająca w napięciu powieść, w której nic nie jest tak oczywiste, jak by się mogło wydawać.

➡ „Proces Diabła” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Adrian Bednarek w znakomity sposób przedstawia przy okazji psychikę Kuby, jego atrakcyjny image oraz mroczne wnętrze, jego wyrachowanie i przebiegłość, zarazem nie zapominając o postaciach pobocznych: równie wyrazistych i nieszablonowych, a tym samym nieprzewidywalnych.

Jeśli zatem jesteście gotowi na sądowy rollercoaster z morderstwami w tle, zapnijcie pasy i wsiądźcie do… diabelskiego młyna ;) Solidna dawka wrażeń gwarantowana, niemałe zaskoczenie pod koniec podróży także ;) Emocjonującej lektury!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Novae Res.

„Proces Diabła” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Adrian Bednarek
Tytuł książki: Proces Diabła
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 328
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015

Related posts:

"Tytany" - Victoria Scott
"Modlitwy małego chrześcijanina" - Elena Pasquali
"O pisaniu: Na chłodno" - Remigiusz Mróz