„Polityka. To, o czym dorośli ci nie mówią (bo często sami nie wiedzą)” – Boguś Janiszewski, Max Skorwider

3 sierpnia 2017

polityka-to-o-czym-dorosli-ci-nie-mowia-b-iext47131249PRZEMEK:

Z tą dwójką panów miałem już (a Wy wraz ze mną, za pośrednictwem mojej recenzji) do czynienia w przypadku ich „Ekonomii…„, skutecznie obnażającej mechanizmy rynkowe i uczącej o wiele przystępniej i konkretniej, niż niektórzy wykładowcy na uczelni. Tym razem panowie postanowili wziąć „w obroty” sferę polityczną – co z tego wynikło? ;)

W skrócie – ponad 150 stron przystępnej wiedzy na temat sprawowania władzy, jej legitymizowania, praw i obowiązków, podziału na partie polityczne… Całość przedstawiona dodatkowo w sposób tragiczny tak, by jak najlepiej zobrazować omawiane zagadnienia. Dzidki temu czyta się prosto i przyjemnie, choć tematyka do najprostszych nie należy.

Czego mi nieco w tej książce brakowało, to – zamieszczonego w „Ekonomii” i będącego wówczas solidnym wyznacznikiem – rysunku/diagramu wskazującego, od jakiego wieku jest to odpowiednia lektura. Znaczy wie, mnie go osobiście nie robi różnicy, skoro powooooli zbliżam się do trójki z przodu dwucyfrowego wyniki , ale chcąc sprezentować ten tytuł dziecku w wieku szkolnym można już mieć nie lada kłopot… w zamian jest jedynie informacja na okładce, że to książka dla wszystkich od 9 do 113 lat. Skąd taka cezura? Nie mam pojęcia ;)

Wiem natomiast, że tytuł ten stanowi solidne, rzetelne i zrozumiałe dla wszystkich kompendium wiedzy politycznej, mówiące nie tyle o znanych faktach, co o samych zjawiskach i procesach, które już nieco trudniej pojąć i doczytać o nich w sieci. Świadczy też o tym bardzo pozytywna recenzja na okładce, napisana przez dr Szymona Ossowskiego z UAM – mojego byłego wykładowcę, naprawdę rzetelnego i konkretnego. I w pełni się z jego opinią zgadzam.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Publicat.

Autor książki: Boguś Janiszewski, Max Skorwider
Tytuł książki: Polityka. To, o czym dorośli ci nie mówią (bo często sami nie wiedzą)
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 152
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2017

Related posts:

"Poczytajki-pomagajki" (seria)
"Co nas nie zabije" - David Lagercrantz
"Młody świat" - Chris Weitz