„Połącz kropki. Niesamowite miejsca” – Patricia Moffett

5 lipca 2016

kropkiPRZEMEK:

Długo się zabierałem do recenzji tego tytułu. No, bo jak tu zrecenzować kolor… kropkowankę? Wykropkę? No, wiecie – zeszyt, pełen kropek, które należy ze sobą połączyć ;) I ostatecznie doszedłem do wniosku, że chyba po prostu Wam o tym tytule opowiem…

Jak sugeruje tytuł, ale i grafika na okładce – czek nas odkrywanie niesamowitych miejsc, ukrytych za setkami kropek. Setkami? Co ja mówię! Tysiącami! Książka ta (choć nadal nie wiem, czy „książka” to odpowiednie słowo, ale niech będzie – wszak taki ma format) zawiera aż 42 arkusze, na których pod postacią malutkich, ponumerowanych kropek, ukryto cuda architektury i przyrody.

Wśród nich znajdziemy m.in. most Golden Gate w San Francisco, sfinksa na tle piramidy w Gizie, Statuę Wolności, Rafę Koralową Belize, Sagrada Familia czy… Mount Everest. Niektóre z nich widać gołym okiem, jeszcze zanim zaczniemy łączyć nasze kropki, jednak kilka „kropkowanek” nawet po ukończeniu – przynajmniej dla moich oczu – nadal niewiele sensownego przedstawia ;) Na szczęście ostatnie strony książki zapełnione są rozwiązaniami, dzieki którym możemy albo porównać efekt naszej żmudnej pracy z tym docelowym, albo odkryć, co tak naprawdę narysowaliśmy ;)

Z góry zaznaczam tylko – do łączenia kropek koniecznie zaopatrzcie się w długą linijkę, rozważcie też posiadanie lupy, jeśli macie problemy rozczytywaniem maciupkich cyferek. Najbardziej potrzebna Wam jednak będzie… cierpliwość. Duuuuuużo cierpliwości, bo szukanie następnej kropki może doprowadzać do wyzwolenia różnych emocji – także zanim siądziecie na poważnie do zabawy, upewnijcie się na jednym arkuszu, czy to Was relaksuje czy też nie. A potem zacznijcie sobie dawkować emocje w zależności od potrzeb ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Muza.

Autor książki: Patricia Moffett
Tytuł książki: Połącz kropki. Niesamowite miejsca
Tytuł oryginalny: Extreme Dot to Dot. Spectacular Places
Liczba stron: 96
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Related posts:

"Wyspa na prerii" - Wojciech Cejrowski
"Życie w PRL" - Iwona Kienzler
"Mageot" - Krzysztof Kochański

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>