„Pociągiem. Historia bez słów” – Vincent Bourgeau

7 września 2017

hbs_pociagiem_420pxrgbBASIA:

Trudno szeroko rozpisać się o książce, która prócz tytułu i autora ilustracji, umieszczonych na okładce, nie ma zapisanego ani jednego słowa – a jednak jest bogata. Niesamowita opowieść bez słów, do której opowiedzenia należy mieć oczy szeroko otwarte.

Zaczyna się od obrazka, na którym pociągiem jedzie sobie słoń, dziecko i pies z balonikiem. Na najbliższej stacji widzimy, że dosiada się zebra i wtedy zaczyna się zabawa – bo paski zebry zaczynają wędrować. Pasażerowie mijają rożne rzeczy i co stronę wyjeżdżają i wjeżdżają do tunelu. Po każdym przejeździe przez tunel paski zjawiają się wszędzie, tylko nie tam, gdzie powinny, czyli na zebrze. Najpierw paski lądują na poszczególnych pasażerach i pociągu. Następnie uciekają w chmury, a potem…?

Czy paski kiedyś wrócą do zebry? Jak skończy się ta przygoda? O tym przekonajcie się sami :)

WP_20170510_07_55_01_Pro

Prosta, wręcz minimalistyczna książeczka do uważnego oglądania przez dziecko z dorosłym. Vincent Bourgeau snuje poprzez ilustracje opowieść w naszych głowach, świetnie ćwicząc naszą i dziecka spostrzegawczość i koncentrację. Świetna pozycja do zadawania pytań typu: „a gdzie jest…?”. Niecałe 30 stron dobrej zabawy.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Zakamarki.

Autor ilustracji: Vincent Bourgeau
Tytuł książki: Pociągiem. Historia bez słów
Tytuł oryginalny: Le petit train
Liczba stron: 28
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Related posts:

"Pierwsza na liście" - Magdalena Witkiewicz
"Baśnie barda Beedle’a" - Joanne Kathleen Rowling
"Śmierć kolekcjonera" - Agnieszka Pietrzyk

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>