„Pierwszy telefon z nieba” – Mitch Albom

3 stycznia 2015

pierwszytelefonznieba„Czy niebo istnieje naprawdę?” – to pytanie przynajmniej raz w życiu musiało przejść przez głowę każdego, mniej lub bardziej wierzącego człowieka. Kiedy jednak kilka osób z miejscowości Coldwater w stanie Michigan odbiera telefony od swoich bliskich, zmarłych już osób, sprawa staje się o wiele poważniejsza niż tylko filozoficzno-religijne rozważanie.

Każdy z „wybranych” regularnie nawiązuje kontakt z niebem i dowiaduje się, jak tam jest. Sprawa zostaje nagłośniona i mówi o niwj niw tylko całe miasteczko i znajdujący się w nim wyznawcy pięciu kościołów różnych obrządków – wraz ze stale rosnącym zainteresowaniem mediów do Coldwater napływają tysiące osób, pragnących doświadczyć cudu.

Oprócz wierzących dostrzec można jednak także ludzi doszukujących się w owych zjawiskach oszustwa i spisku. Jednym z nich jest Sullivan Harding, który niedawno opuścił więzienie i nie może wciąż pogodzić się ze śmiercią żony. Postanawia udowodnić zarówno swojemu synkowi, jak i całemu światu, że niebo nie istnieje, a telefony są jedną wielką ściemą. Ale czy aby na pewno?

Mitch Albom po raz kolejny dostarcza czytelnikowi fascynującą opowieść, zmuszającą do refleksji nad swoim życiem. Nad tym, w co wierzymy i jak ważna jest wiara w życiu człowieka. Zwłaszcza w czasach nieustannej medialnej pogoni za sensacją.

Premiera książki 5 stycznia 2015.
Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego gorąco dziękuję Wydawnictwu Znak.

Autor książki: Mitch Albom
Tytuł książki: Pierwszy telefon z nieba
Tytuł oryginalny: The First Phone Call from Heaven
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Nina Dzierżawska
Liczba stron: 352
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Literatura współczesna zagraniczna
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2013
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Related posts:

"Woziłam arabskie księżniczki" - Jayne Amelia Larson
"Firma" - John Grisham
"Więcej krwi" - Jo Nesbø

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>