Książka

„Pełna MOC życia” – Jacek Walkiewicz

pelnamocPRZEMEK:

Jacek Walkiewicz nie po raz pierwszy pojawia się na łamach 3telnika. Dwa i pół roku temu recenzowałem jego książkę zatytułowaną „Pełna MOC możliwości” – będącą po części zapisem wygłoszonej przez niego konferencji, a w dużej mierze dopowiedzeniem do słów, które wówczas padły. Tym razem swoją premierę na drugie, zmienione wydanie innej książki tego trenera i mentora, postanowiłem zatem sprawdzić, co kryje w sobie „Pełna MOC życia”.

Dość przekornie, autor zaczyna od stwierdzenia, by nie strzelać do posłańca – nie wiadomo bowiem, jaką niesie dla nas wieść. Co więcej, nawet jeśli ta okazuje się na pierwszy rzut oka tragiczna – to może wprowadzić w nasze życie wiele dobra „bocznymi drzwiami” i ostatecznie okaże się, że ta wiadomość była dla nas dobra. A to, co przyniósł, zmieniło nasze życie.

W kolejnym rozdziale trener zwraca się do ludzi młodych – tych, którzy mają przed sobą jeszcze sporo życia, a zatem sporo czasu na podróże, rozwijanie swoich pasji i nieustanne szukanie tego „czegoś”, co ich porwie, w czym znajdą swój sposób na życie. Jest tu wiele cennych rad, ale przede wszystkim sugerują one jedno: ŻYJ. Pełnią życia. Czerp garściami z różnych miejsc świata, szukaj w nich tego, co najlepsze, a przy tym bądź uważny, świadomy, optymistycznie nastawiony do świata, pełen chęci do realizacji marzeń i stawiania sobie kolejnych wyzwań. Brzmi górnolotnie? Być może, ale czyż każdy z nas nie chciałby w głębi siebie wieść takie właśnie życie? Im szybciej zaczniemy zmierzać w tym kierunku, tym szybciej dobijemy do właściwego brzegu.

W dalszej części książki Jacek Walkiewicz zwraca uwagę na pełną MOC w różnych aspektach życia. I tak, poszczególne rozdziały mówią o precesji (czy też sile przyciągania), marzeniach, odwadze, zmianach, sukcesie, bliskości czy przekonaniach. To one wszystkie składają się na nasze życie, i jeśli w tych poszczególnych aspektach uda nam się osiągnąć wymarzony szczyt, to i w całym naszym życiu wespniemy się na wyżyny, które nas usatysfakcjonują. Na sam koniec oddaje głos swojemu synowi, który opowiada o tym, jak zmieniła go pewna zagraniczna podróż.

Jacek Walkiewicz w swojej książce faktycznie motywuje, podpowiada, jak zrobić pierwszy krok ku zmianie swojego życia w jakimkolwiek jego aspekcie – i wie przy tym, że po pierwszym kroku z pewnością zrobimy kolejny, zarażeni pozytywną energią. Podtytuł książki brzmi: „Jeśli o czymś w życiu marzysz – sięgnij po to”. Ja dodałbym od siebie, że jeśli marzysz o zmianie w swoim życiu – sięgnij po tę książkę, a potem już pójdzie z górki ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu OnePress.

Autor książki: Jacek Walkiewicz
Tytuł książki: Pełna MOC życia. Jeśli o czymś w życiu marzysz – sięgnij po to. Wydanie II zmienione
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 208
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2016

Sprawdź także: