„Oto Człowiek” – Adam Szustak OP

31 marca 2017

Szustak_Oto-czlowiek_500pcxPRZEMEK:

W czasach, gdy jeszcze posiadałem telewizor i korzystałem z niego, co roku w Wielki Piątek wieczorem oglądałem transmisję drogi krzyżowej, odprawianej przez Papieża w Koloseum. Co mnie najbardziej ujmowało to nie symbolika miejsca i daty, ale fakt, że Ojciec Święty zamiast standardowych, w pewnym sensie „oklepanych” stacji drogi krzyżowej co roku proponował zupełnie inne, oryginalne. Z tym samym pomysłem wychodzi właśnie ku czytelnikom o. Adam Szustak OP – kaznodzieja, którego chyba nikomu przedstawiać nie trzeba.

„Oto Człowiek” to zapis rozważań drogi krzyżowej, składającej się z czternastu zupełnie odmiennych stacji, bądź też – jak to o. Szustak ma w zwyczaju – zinterpretowanych w zgoła odmienny sposób od tego, który znamy. To lektura do samotnych rozważań, ale tez doskonały pomysł na rekolekcje tematyczne.

Zupełnie nowa, „świeża” perspektywa narzucona nam przez dominikanina sprawia, że o wiele intensywniej – czy może raczej: bardziej świadomie – przeżywamy ostatnie godziny życia Jezusa, a zarazem emocje targające bliskimi mu apostołami.

Póki zatem tegoroczny Wielki Post trwa, polecam Wam zatrzymać się na chwilę, sięgnąć po ten album – okraszony zresztą zdjęciami z Jerozolimy – a następnie nie tylko wzmocnić się duchowo, ale i wraz z o. Adamem zakrzyknąć w niedzielę wielkanocną: „Oto Człowiek!”.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Stacja 7.

Autor książki: Adam Szustak OP
Tytuł książki: Oto Człowiek: Droga krzyżowa z Jerozolimy
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 136
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Religijna
Forma: Wydawnictwo albumowe
Rok pierwszego wydania: 2017

Related posts:

"Mężczyzna w białych butach" - Waldemar Ciszak, Michał Larek
"Zodiak: Dziedzictwo. Powrót smoka" - Stan Lee, Stuart Moore, Andie Tong
"Lokatorka" - JP Delaney

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>