„Operacja Zjawa” – Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes

11 kwietnia 2018

Okladka_Operacja_zjawa01PRZEMEK:

Cykl o Biurze Detektywistycznym numer 2 to chyba najbardziej wyczekiwana przeze mnie dziecięca seria w życiu. Mimo prawie trzech dyszek na karku z wielkim entuzjazmem podchodzę do każdego kolejnego tomu, opowiadającego o kryminalnych zagadkach Elvestad ;) Co tym razem – w dziesiątym tomie serii – spotkało Tiril, Olivera i psa Ottona?

Chodzą słuchy, że w zamku łowieckim, stojącym na Wielkiej Górze nieopodal Elvestad straszy. Mówią tak od wieków, niemal wszyscy uważają, że to legenda, a jednak Tiril i Oliver są świadkami rozmowy dwóch kobiet, z których jedna została tam naprawdę przestraszona przez szarą zjawę. Czy to jednak możliwe? Trudno powiedzieć, wiadomo natomiast, że to sprawa w sam raz dla naszych młodych detektywów!

Po raz kolejny Jørn Lier Horst udowadnia, W nie ma żadnych problemów z wymyśleniem kryminalno-detektywistycznej fabuły, która zainteresuje dzieci (nawet te zdecydowanie poniżej 10 roku życia), a Hans Jørgen Sandnes dokłada do tego swoją niesamowitą kreskę. Naprawdę, fabuła to jedno, ale rysunki Sandnesa są po prostu obłędne! Zwłaszcza, że za ich pomocą można własnymi słowami opowiedzieć historię jeszcze młodszemu dziecku – „czytałem” w ten sposób jeden tom z naszą trzyletnią Zosią i zadziałało ;)

Jeśli do tej pory nie mieliście styczności z tym cyklem, to koniecznie sięgnijcie po „Operację Burzowa Chmura„, a następnie zaraźcie siebie i swoje dziecko zamiłowaniem do tego fantastycznego cyklu ;) Zapewniam, że nie pożałujecie ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Tytuł książki: Operacja Zjawa
Tytuł oryginalny: Operasjon Spøkelse
Język oryginalny: norweski
Tłumacz: Katarzyna Tunkiel
Liczba stron: 102
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Related posts:

"Miniaturzystka" - Jessie Burton
"Wewnątrz umysłu kierowcy Grand Prix" - Christopher Hilton
"Zbrodnia nad urwiskiem" - Marta Matyszczak