„Operacja Podmuch Wiatru” – Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes

24 czerwca 2016

operacja_Podmuch_wiatru01PRZEMEK:

Spotykając się po raz szósty z Tiril, Oliverem i psem Ottonem szczerze czułem smutek, że na kolejne dwa tomy („Operacja Posąg” oraz „Operacja Reklamówka”) będę musiał poczekać, podczas gdy wszystkie obecnie wydane mogłem „połknąć” za jednym zamachem. No, ale cóż poradzić – trzeba cierpliwie zaczekać. Tymczasem…

W Elvestad strasznie wieje. Tytułowy podmuch wiatru przynosi niespodziewanie kartkę, będącą nietypową listą zakupów. Tiril i Oliver nie mają wątpliwości, że ktoś planuje włamanie lub coś równie nielegalnego. Tylko kto? Co i gdzie chciałby ukraść? Czy mali detektywi będą w stanie zapobiec nieszczęściu?

Po wyprawie na Wyspę Wakacyjną w poprzednim tomie (LYNK!!!!!!!) znów wracamy na ląd, do małego Elvestad. Tym razem przestępstwa jeszcze nie popełniono, co zmienia postać rzeczy – naszych bohaterów goni czas, trzeba jak najszybciej nie tylko znaleźć rozwiązanie, ale i przekonać do niego dorosłych… Horst umiejętnie trzyma czytelników w napięciu, aż do ostatnich stron nie dając im pewności, czy Biuro Detektywistyczne nr 2 spisało się na medal.

A pd koniec książki, tradycyjnie już w „Posłowiu Ottona”, mali czytelnicy mają szanse się wykazać i sprawdzić jako detektywi, szukając na zawartych w tym tomie ilustracjach zaginionych przedmiotów. Mi osobiście sprawia to wielką frajdę – a co dopiero dzieciom!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Tytuł książki: Operacja Wyspa
Tytuł oryginalny: Opreasjon Podmuch Wiatru
Język oryginalny: norweski
Tłumacz: Katarzyna Tunkiel
Liczba stron: 104
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2014
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Related posts:

"Aromaterapia" - Anna Huete
"What if? A co gdyby?" - Randall Munroe
"Koszmary zasną ostatnie" - Robert Małecki