„Operacja Pirat” – Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes

16 maja 2018

Okladka-PIRAT01PRZEMEK:

Zaledwie półtora miesiąca po lekturze „Operacji Zjawa” przyszło mi po raz kolejny odwiedzić Elvestad i sprawdzić, co tym razem czeka dzieciaki z Biura Detektywistycznego numer 2. A że byłem akurat po kilku dniach bez lektury (zdarza się i tak), najnowszą książkę z tego cyklu pochłonąłem w trymiga.

Poszukaj tej książki na Ceneo.pl

Podczas rozwiązywania na plaży jednej ze spraw, jakie zostały im zlecone, Tiril i Oliver odnajdują stary, wyszczerbiony talerz. Okazuje się, że być może należał on niegdyś do Timiana Blesta – znanego, lokalnego pirata sprzed wielu lat. Niestety, kilka dni później znalezisko pada łupem złodziei… pora zatem odkryć, komu i dlaczego zależało na tym przedmiocie!

Jak to zwykle bywa w tym cyklu, zagadka okazuje się na tyle ciekawa, że przy okazji odkrywamy kolejne zakamarki Elvestad i postaci, których do tej pory nie znaliśmy. Pojawia się także nowa lokalizacja: Wyspa Kaprów, wraz ze zbudowaną na niej w 1744 roku twierdzą. I tak jak w poprzednich tomach, tak i tym razem #mali3telnicy znajdą po wewnętrznych stronach okładki mapki, pozwalające im zorientować się, gdzie toczy się akcja.

Nie ukrywam, że jestem wielki fanem zarówno autora, jak i jego twórczości – nie tylko tej dla najmłodszych, więc z pewnością nie jestem ani trochę obiektywny, ale… sięgnijcie po dowolny tom cyklu o Biurze Detektywistycznym numer 2, a sami zrozumiecie, jaka magia tkwi w tych książeczkach dla dzieci ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Poszukaj tej książki na Ceneo.pl

Autor książki: Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Tytuł książki: Operacja Pirat
Tytuł oryginalny: Operasjon Sjørøver
Język oryginalny: norweski
Tłumacz: Katarzyna Tunkiel
Liczba stron: 112
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Related posts:

"Angielski. Moje pierwsze słówka: Zwierzęta" - Wyd. Mamika
"Był sobie szpieg" - Keith Thomson
"Zacznij od nowa. Odpowiedź na każdy stan ducha" - Gaetano Lo Russo

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>