„Operacja mumia” – Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes

4 kwietnia 2019

PRZEMEK:

Po raz dwunasty (pomijając dwa odrębne tomy) postanowiłem zajrzeć do Elvestad – małej, niepozornej mieściny. Powód odwiedzin był jeden – kierowała mną ciekawość, na jaki trop tym razem wpadli Tiril, Oliver i pies Otto, tworzący Biuro Detektywistyczne numer 2.

Muzeum w Elvestad planuje zorganizować nową wystawę. Tym razem tematem ma być starożytny Egipt. Trwają zatem prace remontowe, związane z przygotowaniem dekoracji, zaś największą atrakcją wystawy ma być prastara mumia. Mumia, na której rzekomo spoczywa klątwa.

Czy faktycznie tak jest? Dlaczego dochodzi do kilku niefortunnych wypadków? To sprawka mumii? A może ktoś wykorzystuje legendę do realizacji własnych celów? Tak czy owak, to odpowiednie zadanie dla Biura Detektywistycznego numer 2!

Podobnie jak poprzednimi razy, także i w tym tomie #mali3telnicy mogą spodziewać się ciekawej zagadki do rozwiązania, wykreowanej przez Jørna Liera Horsta intrygującej fabuły oraz świetnych ilustracji autorstwa Hansa Jørgena Sandnesa. No i, rzecz jasna, dodatkowych zadań do wykonania po skończeniu lektury. Dodatkowy smaczek stanowi umieszczony na końcu książki wykaz hieroglifów wraz z przypisanymi im literami. W sam raz do szyfrowania wiadomości!

Osobiście bawiłem się znakomicie – i mam nadzieję, że i Wam przypadnie do gustu „Operacja mumia” :)

Poszukaj tej książki na Ceneo.pl

Autor książki: Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Tytuł książki: Operacja Mumia
Tytuł oryginalny: Operasjon Mumie
Język oryginalny: norweski
Tłumacz: Katarzyna Tunkiel
Liczba stron: 102
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017
Rok pierwszego polskiego wydania: 2019

Related posts:

"Wyspa na prerii" - Wojciech Cejrowski
"Eat Pretty. Jedz i bądź piękna" - Jolene Hart
"40 godzin" - Kathrin Lange