„Operacja Królowa Dżungli” – Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes

25 października 2018

Operacja_Krolowa_Dzungli01PRZEMEK:

Nie byłbym sobą, gdybym nie sięgnął po kolejny tom dedykownaego dzieciom cyklu detektywistycznego autorstwa Horsta ;) To nic, że nijak nie wpasowuję się w target, zawsze mam niesamowitą frajdę podczas lektury książek o Biurze Detektywistycznym nr 2 w Elvestad.

Dziadek Franz, będący odkrywcą i podróżnikiem, wybrał się do Afryki, by odnaleźć tam tytułową Królową Dżungli. Niespodziewanie jednak po pewnym czasie wysyła wiadomość, zgodnie z którą prosi Olivera i Tiril o pomoc. I to nie na odległość – potrzebuje ich w Afryce… Szykuje się przygoda!

„Operacja Królowa Dżungli” to druga już (po „Operacji Złoto„) „wielkoformatowa” pozycja w cyklu o Tiril i Oliverze (no, i psie Ottonie), wyróżniającą się nie tylko innym formatem w znaczeniu gabarytów książki, ale i innym formatem w znaczeniu ram opowieści. Na każdej stronie na czytelników czeka mniej lub bardziej skomplikowane zadanie, związane z aktualną sprawą – dzięki temu dzieci mają szansę wielokrotnego sprawdzenia swoich detektywistycznych umiejętności.

Dla uspokojenia dodam: zawsze na następnej stronie odnaleźć można prawidłowe rozwiązanie, dzięki czemu każdy może przejść pomyślnie próbę, przy okazji być może ucząc się na własnych błędach. Tradycyjnie zaś, po skończeniu lektury, zabawa trwa w najlepsze: na małych (i dużych, jak ja) czytelników czeka aż dziesięć dodatkowych zadań, związanych z rewelacyjnymi ilustracjami autorstwa Hansa Jørgena Sandnesa :)

Gotowi na wyprawę? Afryka czeka! Królowa Dżungli też! ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Tytuł książki: Operacja Królowa Dżungli
Język oryginalny: norweski
Tłumacz: Katarzyna Tunkiel
Liczba stron: 80
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Related posts:

"Miniaturzystka" - Jessie Burton
"Zamieć śnieżna i woń migdałów" - Camilla Läckberg
"Maks idzie do przedszkola" - Christian Tielmann

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>