„Operacja Człowiek w Czerni” – Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes

27 maja 2016

operacja_czlowiek_w_czerni02Po „Operacji Burzowa Chmura” Jørn Lier Horst znów zabiera małych czytelników do Biura Detektywistycznego nr 2. Tym razem nie tylko będzie o wiele bardziej niebezpiecznie, ale i zapuścimy się też nieco dalej, poza Elvestad.

Podczas rowerowej wycieczki Tiril i Oliver odkrywają, że ktoś wykopał pośrodku ścieżki dziury w ziemi. Zupełnie tak, jakby szukał skarbu… Zaintrygowani znaleziskiem detektywi postanawiają zbadać sprawę.

W tym celu muszą udać się za miasteczko, na Równinę oraz w okolice przerażającej, opuszczonej Chatki na Górze. Kim jest tutułowy Człowiek w Czerni, który pojawia się w pobliżu dziur? Czego szuka? Dzieci nie zdają sobie sprawy, jak niebezpiecznej misji się podejmują…

Podobnie, jak w poprzedniej części, tak i tym razem – z przodu i z tyłu książki czytelnicy odnajdą mapę Elvestad i okolicy, dzięki której będą w stanie zlokalizować, gdzie toczy się akcja powieści. Także w tym tomie na ostatnich stronach pies Otto chce, byśmy pomogli mu wywęszyć na ilustracjach garść pogubionych przedmiotów. Dzięki temu także dzieci po lekturze mogą sprawdzić, czy nadawałyby się do pracy w Biurze Detektywistycznym nr 2.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Tytuł książki: Operacja Człowiek w Czerni
Tytuł oryginalny: Operasjon Mørkemann
Język oryginalny: norweski
Tłumacz: Katarzyna Tunkiel
Liczba stron: 104
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2013
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Related posts:

"Motylek" - Katarzyna Puzyńska
"Pod podłogą" - Michał Pstrucha
"Wróżka z Gwiezdnego Pyłu" - Lena Wolska

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>