„Operacja Cyrk” – Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes

27 lipca 2017

Okladka-CYRK_empik01PRZEMEK:

To już dziewiąty raz, kiedy Tiril i Oliver wraz z psem Ottonem zabierają czytelników do Elvestad – małej mieściny, w której działa Biuro Detektywistyczne nr 2. Tym razem nie zdarza się nie lada okazja, bo oto do miasta przyjechał cyrk Mantovani!

Podczas parady, w ramach której cyrkowcy prezentują się mieszkańcom i zapraszają na przedstawienie, niemal wszyscy mieszkańcy gromadzą się wzdłuż ulicy i podziwiają zdolności gości. Niestety – w tym samym czasie dochodzi do włamania do domu dziadka Franza! Nieznany sprawca kradł drogocenną figurkę, pozostawiając po sobie przypadkiem ślad w postaci ptasiego piórka – takiego samego jak te używane przez cyrkowców jako ozdoby ich strojów. Brzmi podejrzanie? To zadanie w sam raz dla Biura Detektywistycznego nr 2!

Po raz kolejny czytelnicy wraz z bohaterami mogą rozwikłać intrygującą, nie tak łatwą zagadkę, a po rozwiązaniu śledztwa wziąć się dalej do roboty, już samodzielnie. Tradycyjnie z tyłu książki znajdują się bowiem zadania, które każdy mały detektyw powinien rozwiązać samodzielnie :) No dobra, nie tylko mały, bo i ja zawsze pozwalam sobie na tę przyjemność :D

Ponieważ fanów serii do czytania zachęcać raczej nie ma potrzeba, a nowi detektywi powinni sięgnąć najpierw po „Operację Burzowa Chmura”, dodam tylko, że w przygotowaniu są już dwa kolejne tomy – „Operacja Zjawa” i „Operacja Pirat”. Czekacie? Ja zdecydowanie!!!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Tytuł książki: Operacja Cyrk
Tytuł oryginalny: Opreasjon Sirkus
Język oryginalny: norweski
Tłumacz: Katarzyna Tunkiel
Liczba stron: 110
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Related posts:

"Zaatakuj swój dzień, zanim on zaatakuje Ciebie" - Mark Woods, Trapper Woods
"Liczypieski" - Ewa Kozyra-Pawlak
"Od razu wiedziałem, że to musi być kryminał" - wywiad z Geirem Tangenem

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>