Książka

„Oczy Eugena Kallmanna” – Håkan Nesser

1873828833PRZEMEK:

Z twórczością Håkana Nessera zetknąłem się do tej pory tylko raz, czytając „Nieszczelną sieć”, czyli pierwszy tom jego słynnej, dziesięciotomowej serii o komisarzu Van Veeterenie. Sięgając po „Oczy…” oczekiwałem podobnych emocji i genialnej intrygi jak wówczas. Czy powieść ta spełniła moje oczekiwania?

➡ „Oczy Eugena Kallmanna” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Jest rok 1995. Leon Berger, po stracie żony i córki w tragicznym wypadku, postanawia wreszcie sie pozbierać i przyjmuje nieoczekiwana propozycję pracy jako nauczyciel w małej miejscowości K., położonej na północy Szwecji. Wkrótce dowiaduje się, że jego poprzednik – Eugen Kallmann – był nieco ekscentryczny i w równie zagadkowy sposób zginął.

Zarówno uczniowie, jak i przedstawiciele grona pedagogicznego, próbują na własną rękę rozwiązać zagadkę jego śmierci. Kiedy zatem Leon przypadkiem natrafia na dzienniki prowadzone przez Kallmanna, zaczyna wyciągać na jaw zupełnie nowe fakty…

Wow! Takiej lektury było mi trzeba (zwłaszcza po recenzowanym w piątek „niewypale”)! Håkan Nesser absolutnie nie zawiódł pokładanych w nim przeze mnie nadziei ;) Śmierć Kallmanna owiana jest niesamowitą tajemnicą, a odkrywane przez Leona Bergera fakty z początku stanowią dla czytelnika losowe puzzle układanki złożonej z tysięcy elementów.

➡ „Oczy Eugena Kallmanna” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Im bardziej zagłębiamy się w historię, tym szersze jej spektrum dostrzegamy… a na koniec i tak okazuje się, że pewne sprawy nie były tak oczywiste, jak nam się wydawało. Nesser wykreował naprawdę niezłą intrygę, która powinna przypaść do gustu każdemu, kto lubuje się w thrillerach lub nietuzinkowych kryminałach.

A co do tego mają tytułowe oczy? O tym musicie przekonać się sami, OCZYwiście ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Czarna Owca.

„Oczy Eugena Kallmanna” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Håkan Nesser
Tytuł książki: Oczy Eugena Kallmanna
Tytuł oryginalny: Eugen Kallmanns ögon
Język oryginalny: szwedzki
Tłumacz: Małgorzata Kłos
Liczba stron: 572
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: