Książka

„Obudź się, Kopciuszku” – Natalia Sońska

Z twórczością Natalii Sońskiej zapoznałam się już jakiś czas temu, kiedy to koleżanka ze studiów opowiedziała mi, że autorka ma wciągające, lekkie książki. Poprosiłam więc Przemka i z Targów Książki w Krakowie przywiózł mi „Zakochaj się, Julio”. Książka faktycznie była lekka i przyjemna, dlatego kiedy zobaczyłam kolejną książkę z tej serii – „Obudź się, Kopciuszku” – w bibliotece, postanowiłam ją wypożyczyć.

Alicja to młoda, samotna lekarka, która większość swojego dnia spędza w szpitalu, w którym pracuje. Alicja uwielbia tę pracę i nie wyobraża sobie bez niej życia do tego stopnia, że zamienia się nawet, by wziąć dyżur w święta. Zwykle stroni od towarzystwa ludzi (poza swoimi pacjentami). Przyjaciele usilnie namawiają ją jednak na wspólny wyjazd do Zakopanego na sylwestra. Alicja, która początkowo jest całkowicie przeciwna temu pomysłowi, zgadza się spędzić dwa dni w jednym z tłoczniejszych miejsc w Polsce podczas tego wyjątkowego czasu.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Podczas sylwestrowej nocy poznaje Michała – ratownika TOPR-u. Ku swojemu zaskoczeniu, obecność mężczyzny nie jest dla niej przytłaczająca, a wręcz Alicja zaczyna czuć się swobodnie, tak, jakby na nowo nauczyła się oddychać. Na nieszczęście jednak przestraszony szybkim obrotem akcji „Kopciuszek” ucieka z „balu”. Czy Alicja i Michał odnajdą swoje drogi? Czy ich droga będzie wspólna? I jaka magia tkwi w górach i Zakopanem?

Odkąd we wrześniu ubiegłego roku byłam po raz pierwszy w Tatrach i Zakopanem przyznaję sama, że jest coś magicznego w tym miejscu. Doskonale więc rozumiem zachwyt głównej bohaterki nad miejscem. Zarówno tu, jak i w „Zakochaj się, Julio” motyw gór odgrywa kluczową rolę. Bardzo podoba mi się taki klimat. Pojawia się też jedna bohaterka, którą poznałam już w „Zakochaj się, Julio”, która doskonale pasuje do tej ciepłej atmosfery, jaka panuje w książce. Niejednokrotnie brały mnie emocje, jak widziałam zamknięcie Alicji i jej pracoholizm. Wiele jednak dała mi ta książka, gdyż odnajdywałam w bohaterce też swoje słabe cechy, które mogłabym zmienić. Przyznam szczerze, że od takich książek obyczajowych zwykle wręcz wymagam, by poruszały typowo tematy życiowe, które spotykają ludzi. Nie ma nic gorszego niż książka obyczajowa o niczym. Muszę więc z czystym sercem przyznać, że „Obudź się, Kopciuszku” spełniło moje oczekiwania. Czytało się szybko i przyjemnie, bohaterowie dali się polubić. Duży plus dla pani Natalii za kolejną książkę, która ogarnęła mnie niczym ciepły kocyk. Tego było mi trzeba w trakcie i po sesji ;)

Polecam bardzo serdecznie, jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością pani Natalii!

➡ „Obudź się, Kopciuszku” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Natalia Sońska
Tytuł książki: Obudź się, Kopciuszku
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 320
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Społeczna, obyczajowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016

Sprawdź także: