Książka

„Nowicjuszka” – Trudi Canavan

nowicjuszka-ksiega-ii-trylogii-czarnego-maga-b-iext3800405AGNIESZKA:

Dziś trochę o „Nowicjuszce”, czyli drugiej części „Gildii magów” zawierającej się w Trylogii czarnego maga.  Co słychać u Sonei – dziewczyny ze slumsów? Cóż… Ja po lekturze tej książki z niecierpliwością czekam, aż znajdę czas na cześć trzecią!

Sonea trafia do Gildii magów i ma rozpocząć tam naukę. Jej życie jednak nie jest łatwe. Inne osoby, pochodzące z rodzin magów, naśmiewają się z niej. Dziewczyna dzielnie więc walczy o przetrwanie na terenie uniwersytetu. Musi się zmagać z wieloma studentami, którzy tylko szukają dobrego momentu, by sprawić jej psikus – ale to taki, który sprawi jej niemało problemów. Nie wiadomo dlaczego, niczemu winna dziewczyna ciągle obrywa, choć nie robi nikomu nic złego. Cały czas zastanawiamy się też, kim jest mroczna postać Wielkiego Mistrza Akkarina. Zapewne więcej o nim dowiemy się w ostatnim tomie, który jest mu poświęcony (nazywa się „Wielki mistrz” :P). Trudno zdradzić cokolwiek więcej, by nie zepsuć przyjemności z czytania, dlatego ograniczę się tylko do tego. By dowiedzieć się więcej – zachęcam do czytania!

Tak, jak i pierwsza, tak druga część bardzo mnie pochłonęła. Choć wielokrotnie z różnych przyczyn musiałam przerywać lekturę, to cały czas trzymała mnie ona w napięciu. Za każdym razem, gdy do niej wracałam, ciekawiła mnie na nowo. Tak samo teraz, kiedy na końcu języka tyle pytań, czekam z niecierpliwością na trochę czasu wolnego, by skończyć tę trylogię ;) I mam nadzieję, że zakończenie mnie jeszcze zaskoczy.

Autor książki: Trudi Canavan
Tytuł książki: Nowicjuszka
Tytuł oryginalny: The Novice. The Black Magician Trilogy: Book Two
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Agnieszka Fulińska
Liczba stron: 650
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2002
Rok pierwszego polskiego wydania: 2008

Sprawdź także: