„Noc z wojownikami ninja” – Mary Pope Osborne

5 czerwca 2018

pol_pl_Magiczny-domek-na-drzewie-5-Noc-z-wojownikami-ninja-287_1PRZEMEK:

Bogatszy w wiedzę zdobytą podczas lektury „Popołudnia z piratami” – a były to istotne informacje dla fabuły całej serii, więc warto nadrobić, jakby co – wziąłem się od razu za kolejną część serii o Magicznym Domku na Drzewie.

Poszukaj tej książki na Ceneo.pl

Dzieci wracają do lasu, by ponownie odnaleźć domek na drzewie. Kiedy w końcu udaje im się ta sztuka, okazuje się, że w środku czeka na nich maleńka mysz, a obok niej kartka z prośbą o pomoc. Bez chwili zastanowienia Ania postanawia wyruszyć „tam” – w miejsce przedstawione na fotografii w kolejnej książce.

W ten sposób Jacek i Ania trafiają w odległe czasy, do starożytnej Japonii, pelnej samurajów oraz tytułowych ninja. Czy uda im się poznać sekrety wojowników? Czy będą w stanie pomóc M.?

Mimo, że to już piąty tom serii – a zarazem piąta wyprawa naszyh bohaterów – nadal jestem pod wrażeniem pomysłu na ten cykl. Tego, w jak ciekawy sposób te książki nie tylko bawią, ale i uczą. Nie dziwi zatem fakt, że sprzedano aż 130 milionów egzemplarzy – jest to wynik jak najbardziej uzasadniony :) Tak samo jak obecne wznowienie tej serii przez wyd. Mamania – warto bowiem, by kolejne pokolenia dzieci bawiły się i uczyły razem z Anią i Jackiem. A rodzice wraz z nimi ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Mamania.

Poszukaj tej książki na Ceneo.pl

Autor książki: Mary Pope Osborne
Tytuł książki: Noc z wojownikami ninja
Tytuł oryginalny: Night of the Ninjas
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Barbara Łukomska
Liczba stron: 80
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 1995
Rok pierwszego polskiego wydania: 2003

Related posts:

"Tuwim. Wylękniony bluźnierca" - Mariusz Urbanek
"Mała wielka uczta" - Paulina Stępień, Michał Stępień
"Prawdziwy gangster" - Jon Roberts, Evan Wright

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>