Książka

„Niezniszczalny” – Cezary Gutowski, Aldona Marciniak

PRZEMEK:

Oj, długo się zbierałem do napisania recenzji tej książki. W międzyczasie zdążyłem zawitać nawet na spotkanie autorskie i zdobyć autografy obojga autorów, których bardzo cenię za to, co robią na co dzień dla takich fanó motorsportu i Formuły 1, jak ja. Skoro zatem lektura za mną, najwyższy czas napisać co nieco o biografii człowieka, który jest dla mnie inspiracją, motywacją, idolem…

➡ „Niezniszczalny” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Karierę Roberta Kubicy śledziłem dopiero od 2006 roku, to znaczy od jego debiutu w Formule 1 w barwach zespołu BMW Sauber. To, co działo się wcześniej, starałem się w późniejszych latach nieco nadrobić, jednak nigdy nie trafiłem na medium, w którym znalazłbym te informacje zebrane nie tylko w jednym miejscu, ale i dość obszernie zrelacjonowane. Do teraz.

Cezary Gutowski i Aldona Marciniak w swojej książce baaaaardzo szczegółowo opisują całą drogę, jaką do tej pory przeszedł Robert Kubica. Poznajemy zatem perypetie związane ze startami w mistrzostwach kartingowych, trudności, jakie napotykał młodziutki Kubica podczas „przebijania się” przez kolejne serie wyścigowe, aż do dojścia do wspomnianej wyżej Formuły 1 i debiutu w niemieckim zespole.

Na tym jednak nie koniec, o nie – wraz z dziennikarzami mamy możliwość obserwowania z bardzo bliskiej perspektywy, jak wyglądało życie padoku, relacje panujące w zespole Roberta, śledzimy dalej jego karierę w królowej motorsportu – Formule 1 – aż do tragicznego wypadku rajdowego z lutego 2011 roku. I dalej – podglądamy jego rehabilitację, nie tylko „standardową”, medyczną, ale także specjalistyczną, wyścigową, paradoksalnie będącą… startami w rajdach, i to z nie byle jakimi wynikami! A potem pozostaje nam obserwować ponowną batalię o fotel w bolidzie i przyjąć do wiadomości, że Robert Kubica jest równocześnie pierwszym i drugim Polakiem w F1.

Wydawać by się mogło, że streściłem powyżej całą książkę i nie ma sensu po nią sięgać? Nic bardziej mylnego! Przeczytaliście przed chwilą tylko zbitkę faktów, które są w powszechnej świadomości wszystkich. Cezary Gutowski i Aldona Marciniak dołożyli od siebie o wiele więcej – własne spostrzeżenia, zdjęcia, wspomnienia, niepublikowane dotąd wywiady i wypowiedzi – mnóstwo „smaczków”, które składają się na pełny obraz sytuacji.

Nigdy dotąd historia Roberta Kubicy nie została tak szczegółowo i rzetelnie opowiedziana. Przekonajcie się sami – ja tymczasem zmykam obserwować, jak na naszych oczach tworzy się ciąg dalszy opowieści o Niezniszczalnym…

„Niezniszczalny” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Cezary Gutowski, Aldona Marciniak
Tytuł książki: Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 288
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Biografia, autobiografia, pamiętnik
Rok pierwszego wydania: 2019

Sprawdź także: