„Nieskończoność: Poza czasem” – Holly-Jane Rahlens

7 lipca 2016

nieskonczonosc-poza-czasem-b-iext35290048AGNIESZKA:

Zwykle będąc w księgarni szukam dla siebie książki z gatunku fantastyki. Rzadko kiedy ktoś mi daje w prezencie książki tego gatunku, a ja bardzo polubiłam fikcyjny świat. Tam niemożliwe staje się możliwe. Biorąc do reki tę książkę wydawało mi się, że to raczej inny gatunek. A jednak nie… ;) Moją uwagę jednak przyciągnęła okładka i opis. Zafascynowana, od razu chciałam ją przeczytać.

Jest rok 2264. Minął już czas Mrocznej zimy oraz Wielkiej Pożogi. Świat jest pełen nowych wynalazków, każdy posiada mózgołącze, wszyscy porozumiewają się w języku angielskim, na dodatek nie używają zaimka „ja”, a średnia długość życia to ok. 150 lat. Wydawałoby się – żyć nie umierać. Istnieje jednak problem populacji, gdyż rodzi się coraz mniej dzieci. Miłość nie jest już czymś „na topie”, a raczej czymś, co całkowicie zanika. Finn Nordstrom – główny bohater – to historyk posiadający tymczasem niezwykłą umiejętność. Jest tłumaczem języka niemieckiego. Pewnego dnia dostaje zlecenie przetłumaczenia pewnych pamiętników pochodzących z XXI w. Zlecenie to całkowicie zmieni jego życie. W jaki sposób? Musicie przeczytać, by się dowiedzieć!

Książka od pierwszych stron zaskakiwała mnie. Może to dlatego, ze tak, jak pewnie większość osób, ciekawi mnie, jak będzie wyglądał świat w przyszłości. Było mnóstwo ciekawych opisów i informacji na ten temat. Z przejęciem czytało się o tych zdarzeniach, które w książce miały już miejsce, a u nas mogłyby się dopiero wydarzyć, jak np. wspomniana już Mroczna zima z 2018 roku :P Bardzo też podobało mi się to, że główny bohater faktycznie jest tak skonstruowany, aby miał pojęcie o niektórych rzeczach z XXI wieku, a o innych zupełnie nie. W końcu kto kiedyś będzie pamiętał, co to była Hubba Bubba? Myślę, że już teraz połowa dzieciaków nie wie, co to (a szkoda :P).

Najbardziej jednak ubolewałam na zakończeniu, gdyż bardzo jestem ciekawa, co dalej. Musze powiedzieć, że zaczynając lekturę, w życiu bym nie powiedziała, że tak się skończy, dlatego trzeba przyznać – dobra robota autorki ;)

Polecam wszystkim zafascynowanym futurystycznym światem i jego tajemnicami :)

Recenzja książki w atrakcyjnej cenie jest efektem współpracy z
takczytam

Autor książki: Holly-Jane Rahlens
Tytuł książki: Nieskończoność: Poza czasem
Tytuł oryginalny: Everlasting: Der Mann, der aus der Zeit fiel
Język oryginalny: niemiecki
Tłumacz: Anna Klingofer
Liczba stron: 456
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2012
Rok pierwszego polskiego wydania: 2013

Related posts:

"Sędzia" - Mariusz Zielke
"Umarły Las" - Adam Wajrak, Tomasz Samojlik
"Deniwelacja" - Remigiusz Mróz

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>