„Niemiecki bękart” – Camilla Läckberg

4 lutego 2017

niemiecki-bekart-b-iext41813628PRZEMEK:

Po dłuuuuuuugiej przerwie – za sprawą opisywanej tydzień temu książki – postanowiłem wrócić do regularnej lektury kolejnych tomów serii o Erice Falck i Patriku Hedströmie. Zwłaszcza, że poprzednia część – „Ofiara losu” – kończyła się nie lada zagadką, która wymaga rozwiązania.

W rzeczach swojej zmarłej przed laty marki, Erika znajduje schowany na strychu zakrwawiony dziecięcy kaftanik, a w nim ukryty dawny, niemiecki medal. Zarówno „etui”, jak i jego zawartość budzą sporą sensację i wywołują zdziwienie na twarzy naszej bohaterki – zrozumiała sprawa, wszak gołym okiem widać, ze zalatuje jakąś tajemnicą z czasów okołowojennych.

Erika postanawia zanieść nietypowe znalezisko starszemu znajomemu, który być może będzie w stanie powiedzieć cokolwiek ns temat medalu. Niespodziewanie kilka dni po wizycie pisarki mężczyzna zostaje zamordowany, a jego zmasakrowane ciało znajduje po czasie para ciekawskich nastolatków. Dlaczego mężczyzna musiał zginąć? Komu zależało na śmierci wiekowego już mężczyzny? O co chodzi ze znalezionymi przez Ericę fantami?

Przyznam szczerze, że przyjemnie było – nawet bez względu na prowadzone obecnie śledztwo – wrócić do Fjällbacki ;) choćby dla samego podglądania, jak radzi sobie Patrik, przebywający na urlopie tacierzyńskim, kto został zatrudniony w miejsce Ernsta, czy też sprawdzenia, jak radzi sobie w życiu prywatnym i zawodowym Bertil Mellberg ;) Bo muszę przyznać, że jakoś o wiele bardziej interesowały mnie wszystkie możliwe wątki poboczne, niż ten główny ;) Ba, powiem więcej: jestem niesamowicie ciekaw, jak dalej się one rozwiną, mimo że natrafiłem już w różnych miejscach na kilka spoilerów ;)

Fjällbacka wciąga…

Autor książki: Camilla Läckberg
Tytuł książki: Niemiecki bękart
Tytuł oryginalny: Tyskungen
Język oryginalny: szwedzki
Tłumacz: Inga Sawicka
Liczba stron: 568
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2007
Rok pierwszego polskiego wydania: 2011

Related posts:

"Karlsson z Dachu lata znów" - Astrid Lindgren
"Harry Potter i Komnata Tajemnic" - Joanne K. Rowling
"Zabawa w oczka" - Hervé Tullet