„Na tropie słów” – Katarzyna Kłosińska

15 kwietnia 2016

natropieslowBASIA:

Sześciolatki zadają często mnóstwo pytań typu „skąd się wzięło…?”. Niektóre z nich są proste, inne trochę mniej, jednak ciągłe odpowiadanie na nie może być niezwykle męczące. Katarzyna Kłosińska w swojej nowej książce pt. „Na tropie słów” opowiada o rzeczach dotyczących przedszkolaków i trochę starszych dzieci, które pomogą znaleźć odpowiedź na wiele z takich pytań.

Nazwy miesięcy, dni tygodnia, pór dnia, części ciała, mebli, miast i wiele wiele innych słów używanych obecnie, miało niegdyś trochę inne znaczenie. Jak ewoluowały słowa? Skąd się wzięły? Co oznaczają? To wszystko znajdziecie na kartach tego tytułu.

Dodatkowo książka opatrzona jest mnóstwem pięknie obrazujących niektóre słowa rysunków, wykonanych przez Ilonę Brydak. Tekst dostosowany został do zasobu słów sześciolatka, użyto więc prostych słów i krótkich konstrukcji zdań. Autorka dobrze zna się na swojej pracy, w której słowa są bardzo ważne – jako potwierdzenie podam ciekawostkę, że przez lata prowadziła popularną audycję „Co w mowie piszczy”, nadawaną w radiowej Trójce. Teraz językoznawczyni przelała cząstkę swej wiedzy na papier, z uwzględnieniem swych czytelników, jakim są dzieci i objaśnia im co nieco świat słów.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Centrum Edukacji Dziecięcej.

Autor książki: Katarzyna Kłosińska
Tytuł książki: Na tropie słów
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 48
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Rok pierwszego wydania: 2016

Related posts:

"Rzeźnia numer pięć" - Kurt Vonnegut
"Ostatni wykład" - Randy Pausch, Jeffrey Zaslow
"365 bajek na każdy dzień" - Antologia

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>