Książka

„Mysi Domek. Sam i Julia w cyrku” – Karina Schaapman

mysi_domek_sam_i_julia_w_cyrku01PRZEMEK:

Lato wprawdzie już za nami, wakacje odeszły niemalże w niepamięć… a mimo to dziś recenzujemy książkę, ktlra opowiada o tym, co mozna zrobić ze sobą właśnie w okresie wakacyjnym ;)

➡ „Mysi Domek. Sam i Julia w cyrku” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Tak, jak w poprzednich książkach, lekturę rozpoczynamy od krótkiego wprowadzenia i przypomnienia czytelnikom, kim są nasi bohateowie i co robią w Mysim Domku. Dopiero po chwili przechodzimy do właściwej historii.

W okolice Mysiego Domku przyjeżdża cyrk. Momwnt jest idealny, bo Sam i Julia rozpoczynają wakacje! Kiedy jednak mama Julii dowiaduje się, że cyrk poszukuje pracowników, postanawia zatrudnić się w nim na okres wakacji – a to oznacza dla Julii rozłąkę z przyjacielem i życie w nieustannej podróży przez najblizsze tygodnie. Jedyna pociecha w tym, że pozostawiony na miejscu Sam obiecuje korespondować z Julią listownie.

Okazuje się, że cyrkowe życie rządzi się swoimi prawami. Mama Julii odpowiada za posiłki dla cyrkowców, podczas gdy jej córka sprzedaje bilety na przedstawienia, występuje jako asystentka magika czy też uczy się rozbijać namiot.

➡ „Mysi Domek. Sam i Julia w cyrku” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Co bardzo ciekawe, ów tom powstał w dużej mierze jako… autobiografia Kariny Schaapman, pomysłodawczyni Mysiego Domku oraz przygód jego bohaterów. Autorka w młodości podobnie jak Julia trafiła dzięki rodzicom do cyrkowej trupy, o czym zresztą sama wspomina w posłowiu, jakie skierowała do młodych czytelników, umieszczając je pod koniec książki :)

Mam nadzieję, że w Polsce prędko ukażą się kolejne tomy Mysiego Domku. Bo mimo, że to lektura dziecięca, to bardzo polubiłem Sama i Julię – na tyle, że żal byłoby mi kończyć naszą wspólną, literacką przygodę po zaledwie czterech tomach ;) Mam nadzieję, że i Wy jesteście podobnego zdania :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

„Mysi Domek. Sam i Julia w cyrku” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Karina Schaapman
Tytuł książki: Mysi Domek. Sam i Julia w cyrku
Tytuł oryginalny: Het Muizenhuis: Sam en Julia en het circus
Język oryginalny: niderlandzski
Tłumacz: Jadwiga Jędryas
Liczba stron: 68
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2013
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: