Książka

„Mumie o poranku” – Mary Pope Osborne

pol_pl_Magiczny-domek-na-drzewie-3-Mumie-o-poranku-285_1PRZEMEK:

Po dwóch udanych spotkaniach z Jackiem i Anią oraz odkrytym przez nich magicznym domku na drzewie, po raz trzeci spotkałem się na kartach książki z tymi bohaterami.

➡ „Mumie o poranku” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Jak łatwo się domyślić, tym razem Ania i Jacek przenoszą się do starożytnego Egiptu. Co ciekawe, w wyprawie tej towarzyszy im przez pewien czas przewodnik w postaci… kota. Tak, to czczone w Egipcie zwierzę nie raz pomaga naszym bohaterom odnaleźć się w nowej/starej rzeczywistości.

Tym razem #mali3telnicy odkrywają, skąd się brały mumie, jak wyglądała piramida, co to są hieroglify, ale i wraz z bohaterami mają do wykonania pewne zadanie – trzeba powiem pomóc pewnej napotkanej na miejscu postaci…

Co jest bardzo dobrym pomysłem w tej serii, to umieszczone na końcu książeczki zagadnienia do rozmowy dla rodziców i nauczycieli oraz zadania dla czytelnika, pozwalające mu utrwalić nowo nabytą wiedzę. W ten sposób można sprawnie połączyć przyjemne z pożytecznym :)

Gorąco polecam cały cykl – mimo, że za nami lektura dopiero trzech tomów to jestem przekonany, że cała seria będzie z pewnością na porównywalnym poziomie: równie ciekawa i równie pouczająca, otwierająca nowe horyzonty i dostarczająca dzieciom wiedzę na konkretne tematy ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Mamania.

„Mumie o poranku” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Mary Pope Osborne
Tytuł książki: Mumie o poranku
Tytuł oryginalny: Mummies in the Morning
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Barbara Łukomska
Liczba stron: 80
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 1993
Rok pierwszego polskiego wydania: 2003

Sprawdź także: