„Morderstwo przy Rue Dumas” – M.L. Longworth

15 sierpnia 2018

5a60e228a100dPRZEMEK:

Verlaque i Bonnet na tropie po raz kolejny! Nie ukrywam, że bardzo miło było mi po.raz kolejny wrócić do Prowansji razem z sędzią Verlakiem i jego ukochaną Marine. Zwłaszcza, że i tym razem sprawa okazała się bardzo fascynująca ;)

➡ „Morderstwo przy Rue Dumas” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Dziekan Wydziału Teologii na Uniwersytecie w Aix, profesor Moutte, zostaje znaleziony martwy w swoim gabinecie. Miał niebawem ogłosić, kto ze studentów otrzyma prestiżowe stypendium, wszyscy oczekiwali też na wieść, kto zostanie następcą dziekana, który planował odejść na emeryturę. Podejrzanych nie brakuje…

Przybyły na miejsce Verlaque musi przesłuchać nie tylko studentów, będących potencjalnymi beneficjentami, ale także grono profesorskie czy osoby bliskie Moutte’owi. Sprawa jednak wydaje się o wiele bardziej skomplikowana, nie pozostaje zatem nic innego, jak skorzystać z pomocy Marine oraz jej matki.

Przyznam szczerze, że nie sądziłem, że umiejscowienie akcji na uniwersytecie – i to w dodatku na Wydziale Teologicznym! – może przynieść tak fantastyczny efekt. Nie dość, że podejrzanych aż tak wielu nie ma, to w dodatku trudno ich posądzać o tak haniebny czyn jak morderstwo własnego dziekana. To zaś sprawia, że jeszcze bardziej chcemy rozwikłać sprawę tytułowego morderstwa przy Rue Dumas…

Dajcie i wy porwać się tej nietuzinkowej opowieści i razem z Verlakiem poszukajcie sprawcy. Ostrzegam tylko, że nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać – powieść jednak wciąga na tyle, że ani się obejrzycie, a morderca będzie w Waszych rękach. Ostatnia strona książki zresztą też ;) Cóż – udanej, choć niełatwej wyprawy do Prowansji!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Smak Słowa.

„Morderstwo przy Rue Dumas” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: M.L. Longworth
Tytuł książki: Morderstwo przy Rue Dumas
Tytuł oryginalny: Murder in the Rue Dumas
Język oryginalny: angielski
Liczba stron: 304
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2012
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Related posts:

"Lotnisko w Monachium" - Greg Baxter
"Pamiętnik Diabła" - Adrian Bednarek
"Kontratyp" - Remigiusz Mróz