Książka

„Monaco. Kulisy najwspanialszego wyścigu F1 na świecie” – Malcolm Folley

Monako. Miejsce, które błyszczy niczym posypane brokatem. Raj podatkowy, synonim luksusu, marina pełna najdroższych jachtów świata i… miejsce najsłynniejszego wyścigu Formuły 1 na świecie. Nie ma kierowcy, który nie marzyłby o triumfie na ulicach tego uroczego księstwa…

Malcolm Folley postanowił przybliżyć czytelnikom urok królowej motorsportu właśnie poprzez nakreślenie, jak kształtowały się na przestrzeni lat wyniki GP Monako. Skrupulatnie przeprowadził wywiady z licznymi kierowcami i szefami zespołów, przyjrzał się statystykom, wysłuchał niezliczonej ilości anegdot związanych ze ściganiem się na tych ciasnych ulicach, otoczonych barierami energochłonnymi, a następnie zebrał wszystko w całość, stanowiącą kopalnię wiedzy o wyścigu, który od kilkudziesięciu lat przyciąga uwagę całego świata.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Nie brak w tej książce szczegółów dokonań Stirlinga Mossa, Jackiego Stewarta czy Nikiego Laudy. Nie brak skupienia się na rodzinnych sukcesach zarówno Grahama i Damona Hillów, jak i Keke i Nico Rosbergów. Wreszcie – znajdziemy tu także barwny opis walk tego ostatniego z Lewisem Hamiltonem, fenomen Michaela Schumachera czy Ayrtona Senny, a wszystko to między innymi w oparciu o rozmowy z Rossem Brawnem czy Charliem Whitingiem.

Całość stanowi naprawdę porywającą opowieść o wyścigu, na który kierowcy czekają co roku najbardziej (poza Australią i startem sezonu, rzecz jasna). Moim zdaniem – dla fanów Formuły 1 jest to lektura obowiązkowa, która albo przypomni im poszczególne sukcesy i porażki zawodników, albo… uświadomi wiele ciekawostek – jak choćby te dotyczące roku 1996.

Gorąco polecam!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Arena.

➡ „Monaco. Kulisy najwspanialszego wyścigu F1 na świecie” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Malcolm Folley
Tytuł książki: Monaco. Kulisy najwspanialszego wyścigu F1 na świecie
Tytuł oryginalny: Monaco: Inside F1’s Greatest Race
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Bartosz Sałbut
Liczba stron: 304
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Biografia/autobiografia/pamiętnik
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017
Rok pierwszego polskiego wydania: 2019

Sprawdź także: