Książka

„Modlitwy małego chrześcijanina” – Elena Pasquali

modlitwy-malego-chrzescijanina-b-iext47984484BASIA:

Nauczenie małego dziecka, jak się modlić, jest i proste, i trudne jednocześnie. Proste – ponieważ dzieci chłoną wszystko jak gąbka i uwielbiają naśladować wszystkich we wszystkim, choć czasem ma to niepożądane skutki. Jednocześnie trudne – bo dla dzieci wszystko jest zabawą i lubią być w ciągłym ruchu, więc nauczenie ich modlenia się w tradycyjnym znaczeniu tego słowa może znacznie odbiegać od społecznie akceptowanych norm i naszego dorosłego wyobrażenia, bo dzieci także do modlitwy dodają coś od siebie, przy okazji ruszając się cały czas.

Pomocą w skupieniu uwagi pociechy może być proponowana książeczka. Wierszowane modlitwy, kolorowe obrazki, z tą książeczką i z pomocą rodzica dziecko może nauczyć się pięknie modlić.

Książka zawiera wiele modlitw. Każda z nich jest prosto zatytułowana, przepowiadając czego będzie dotyczyć, a poruszane są chyba wszystkie dziedziny życia, które dotyczą małego dziecka i które ono będzie w stanie zrozumieć. Modlitwa poranna, wieczorna, za rodziców, za piękny świat, przy jedzeniu i wiele, wiele innych, stanowiących świetny początek drogi do Boga.

Oczywiście nawet najlepsza książka nie zatrzyma dziecka w miejscu i nie nauczy go wychwalać Boga. Żadna książka nie zamieni malucha w świętego. Potrzebni jesteśmy do tego my: rodzice, opiekunowie, chrzestni, dziadkowie, rodzeństwo, katecheci i inni ludzie, którzy poprzez rozmowy, nabożeństwa ale także książki – takie, jak ta – możemy pokazać im Boga.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Jedność.

Autor książki: Elena Pasquali, Antonia Woodward
Tytuł książki: Modlitwy małego chrześcijanina
Język oryginalny: włoski
Tłumacz: Iwona Głębowska
Liczba stron: 64
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca, Religijna
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Sprawdź także: