Książka

„Między prawami: Polowanie na Wilka” – Vera Eikon

Verze Eikon kibicuję po cichu od dłuższego już czasu – i to nie dlatego, że u niej w powieści występuje Wilk, a w mojej Wilczek ;) Vera Eikon szturmem wbiła się na nasz czytelniczy rynek, wydając pierwszy tom swojego cyklu w postaci… bezpłatnego ebooka! Niedawno premierę miała trzecia już powieść w serii „Między prawami”, pora zatem opowiedzieć Wam co nieco o poszczególnych tomach… :)

Komisarz Alan Berg stanowi filar grupy operacyjnej „Szakal” w Centralnym Biurze Śledczym Policji. Wraz z zaufanymi funkcjonariuszami zajmuje się przestępczością związaną z narkotykami. Ambitny, zdeterminowany, nikogo zatem nie dziwi, że za cel obiera sobie Wilka – narkotykowego bossa, z którym pragnie zarazem wyrównać prywatne porachunki sprzed lat.

Wkrótce nadarza się ku temu okazja. Mając wsparcie w kolegach z zespołu oraz nowoprzybyłym „Młodym”, Alan zrobi wszystko, by tytułowe polowanie na Wilka zakończyło się sukcesem. Czy to jednak możliwe w przesiąkniętej korupcja i kolesiostwem policji? Firmie, w której nigdy nie wiadomo, komu można w stu procentach zaufać?

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Alan Berg już na wstępie zostaje czytelnikom przedstawiony w taki sposób, że wręcz nie ma możliwości, byśmy mu nie kibicowali podczas lektury. Człowiek z misją, zdeterminowany, obrotny, do tego pracoholik… Wręcz chcemy nie tylo obserwować jego starcie z przeciwnikiem, ale wręcz być aktywnym uczestnikiem tej walki dobra ze złem. A może mniejszego zła z większym?

Co bardzo spodobało mi się to fakt, że wykreowane przez Verę Eikon postaci nie są zerojedynkowe. Każdy ma zwoje jaśniejsze i ciemniejsze strony, mniejsze lub większe grzeszki – nie ma ludzi doskonałych, nie ma też wymuskanych superbohaterów. Jest za to twardy zawodnik, który nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój plan w słusznej sprawie.

„Polowanie na Wilka” to solidny debiut – ale o tym Was przekonywać nie muszę, skoro zyskał już rzeszę fanów, a seria doczekała się kontynuacji. Zresztą, jeśli nadal nie jesteście przekonani, czy warto poznać komisarza Berga, wyjdźcie mu naprzeciw: pobierzcie ebooka ze strony WWW autorki i sprawdźcie sami. Cóż… udanego polowania!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Hologram.


SPRAWDŹ INNE KSIĄŻKI TEJ AUTORKI:
Między prawami
Tom 01. Polowanie na Wilka
Recenzja
Gdzie kupić?
Tom 02. Przedpiekle
Recenzja
Gdzie kupić?
Tom 03. Prochem i cieniem
Recenzja
Gdzie kupić?

Autor książki: Vera Eikon
Tytuł książki: Między prawami: Polowanie na Wilka
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 300
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016

Sprawdź także: