Książka

„Między niebem a Lou” – Lorraine Fouchet

miedzy_niebem_correct01PRZEMEK:

Książka ta przeleżała nieco czasu na moim stosiku, raz po raz zerkając na mnie i wywołując coraz większe wyrzuty sumienia. I kiedy w końcu uznałem, że nadszedł na nią czas, okazało się jedno: błędem było odwlekanie tej lektury…

➡ „Między niebem a Lou” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Tytułowa Lou odeszła z tego świata jako żona, matka i babcia, zostawiając na tym łez padole całą rodzinę: męża Josepha (zwanego Jo), samotną córkę, cierpiącą na pewną chorobę oraz syna, który ma dwie córki z dwiema różnymi partnerkami. Jak przystało, wszystkie te osoby pogrążyły się w żałobie.

Kiedy nadchodzi pora na odczytanie w gabinecie notariusza ostatniej woli zmarłej, okazuje się, że ta jest dość… hmm.. ekstrawagancka. Jo – w tajemnicy przed dziećmi i wnuczkami – staje przed trudną misją, mającą w ostatecznym rozrachunku uszczęśliwić całą rodzinę. Nikt nie wie jednak, jakie okoliczności muszą nastąpić, by to awykonalne zdawałoby się zadanie miało choćby minimalny cień powodzenia.

Zdaję sobie sprawę, że roztoczona przeze mnie wizja niekoniecznie musi zachęcać do lektury, dlatego mam po prostu gorącą prośbę: wypożyczcie ten tytuł z biblioteki i zacznijcie czytać. Dość szybko dojdziecie do wniosku, że to nie dla Was, albo – jak podejrzewam – przepadniecie, tak bardzo zaabsorbuje Was lektura. To wbrew pozorom tryskająca humorem, choć niekiedy słodko-gorzka opowieść o tym, co w życiu najważniejsze i jak sprawić, by wokół zagościła miłość, a wraz z nią szczęście.

Bywają wątki bawiące do łez, bywają i te produkujące łzy z zupełnie innego powodu – a wśród nich, moim zdaniem mistrzowska, scena z iPadem i kamerą internetową. Naprawdę, chylę czoła – a Was ponownie zachęcam: zacznijcie czytać i sprawdźcie sami, co kryje się „Między niebem a Lou”. Warto to odkryć ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

„Między niebem a Lou” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Lorraine Fouchet
Tytuł książki: Między niebem a Lou
Tytuł oryginalny: Entre ciel et Lou
Język oryginalny: francuski
Tłumacz: Iwona Banach
Liczba stron: 352
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura zagraniczna
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: