„Messi. Chłopiec, który zawsze się spóźniał (a dziś jest pierwszy)” – Leonardo Faccio

20 stycznia 2014

messiKiepski ze mnie kibic – raz w życiu byłem na stadionie (pustym, pozwiedzać), mecze oglądam rzadko, nigdy sam nie lubiłem grać w piłkę. Mimo to jednak wiem, kim jest Lionel Messi. To nie tylko znana osoba w świecie sportu, ale dla mnie także człowiek, który całym sobą udowadnia, że można by „normalnym” i nie gwiazdorzyć, choć się jest najlepszym piłkarzem na świecie (a tak właśnie uważam).

Każdą porażkę Messi przeżywa, jakby był małym dzieckiem. Popołudniu obowiązkowo idzie spać, kładąc się w ciuchach na kanapie. Nudziło go oglądanie serialu „Lost”, a Diego Armando Maradona stwierdził, że łatwiej zrobić wywiad z Bogiem, niż dodzwonić się do Messiego. Skąd to wiem?

Leonardo Faccio w swojej książce „Messi. Chłopiec, który zawsze się spóźniał (a dziś jest pierwszy)” wyjawia nie tylko te sekrety Lionela, ale i wiele innych. W dość oryginalny sposób przeplata się wątek finałowej gali nagrody Złotej Piłki w 2010 roku z opowieścią o przeszłości Messiego – czy to opowiedzianej przez samego Faccio, czy za pośrednictwem jego rozmów z rodziną i przyjaciółmi Messiego.

Gorąco polecam – nie tylko fanom Leo i futbolu, ale także tym, którzy chcą się podbudować i uwierzyć, że nawet będąc schorowanym dzieckiem z ubogiej miejscowości można być w życiu kimś, po prostu będąc sobą.

E-booka zrecenzowaliśmy dzięki uprzejmości:

ebookpoint sqn_large

Autor książki: Leonardo Faccio
Tytuł książki: Messi. Chłopiec, który zawsze się spóźniał (a dziś jest pierwszy)
Tytuł oryginalny: Messi
Język oryginalny: hiszpański
Tłumacz: Barbara Bardadyn
Liczba stron: 268
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Biografia
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2012
Rok pierwszego polskiego wydania: 2012

Related posts:

"Ciemne tunele" - Siergiej Antonow
"Jan Karski. Jedno życie. Tom 1. Madagaskar. Kompletna opowieść (1914-1939)" - Waldemar Pi...
"Susza" - Jane Harper