Książka, Polecane

„Mediatorka” – Ewa Zdunek

AGNIESZKA:

Marta Kołodziej jest mediatorką. Zawodowo zajmuje się rozwiązywaniem cudzych problemów. Tymczasem jej małżeństwo właśnie legło w gruzach, były mąż chce odebrać jej córki, posuwając się do niegodziwych metod, matka sączy swój despotyzm niczym jad, a ojciec jest bujającym w chmurach wynalazcą. Czy córki zostaną jej odebrane? Czy Marta odzyska choć trochę spokoju?

➡ „Mediatorka” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Sam tytuł wywoływał już we mnie chęć sięgnięcia po tę pozycje. Wszystko to dlatego, że moje wcześniejsze studia były bardzo mocno powiązane z tym zawodem – sama wkrótce będę mogła zostać mediatorką. Ale do rzeczy.
Marta to postać, która znalazła się w trudnej sytuacji. Sama ma problemy, i choć jej pracą jest pomoc innym, a przynajmniej naprowadzenie ludzi na dobry tor i odkrycie ich własnych potrzeb (bo na mediacji to ludzie rozwiązują swój problem a nie mediator za nich ;) ) – widzimy podczas rozwijającej się akcji, że bohaterka zapomniała o sobie i o tym, że sama musi pewne sprawy poukładać… Do tego mąż chce jej zabrać dzieci… na szczęście w pogotowiu Marta ma także znajomych, na których może liczyć – Betkę i kominiarza Zbigniewa – zabawne postaci, które nadają tej historii ciekawych wątków. W szczególności ta druga zwróciła moją uwagę, bo nie często można na taką postać natrafić, zwłaszcza kiedy mieszka się w mieście, w dzielnicy pełnej bloków.

Całość opatrzona zabawną nutą, przez co nie raz uśmiałam się, czytając tę pozycje. I choć widzę parę niedociągnięć, niedokończonych wątków (choć historia ma ciąg dalszy, więc nie chcę się zagłębiać w te niedociągnięcia), to książkę czytało się naprawdę sprawnie i przyjemnie. Wieeeelki plus za przykłady różnych sytuacji z mediacji. Myślę, że to lektura obowiązkowa dla przyszłych mediatorów, którzy dodatkowo mogą się przy niej rozerwać.

Polecam Wam serdecznie tę pozycję! ✔

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu W.A.B..

„Mediatorka” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Ewa Zdunek
Tytuł książki: Mediatorka
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 400
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Społeczna, obyczajowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: