Książka

„Mądra Mysz. Pociągi, statki, samoloty” – Frank Littek

pociagi-201BASIA:

„Mądra Mysz” to cudowna seria dla kilkuletnich dzieci (według wydawcy: od trzech), w której poznajemy różne dziedziny życia.

FABUŁA:
Trochę brakuje głółwnego bohatera, któremu można by towarzyszyć. Tutaj mamy podział na samoloty, statki i pociągi. Najpierw mamy samoloty pasażerskie – jako przykład pokazany został Airbus A380, nazwany najwiekszym pasażerskim samolotem świata. Przy okazji jego poznania dowiadujemy się także o terminalach, kokpicie i tym podobnych. Dalej napisane jest co nieco o lotnictwie sportowym i szybowcach, a przy okazji o prądach powietrznych. Następnie wchodzimy w świat pojazdów wodnych: liczba rodzajów statków może przyprawić o zawrót głowy! Frachtowce, chłodnicowce, samochodowce, kontenerowce – jak wygladaja, do czego służą, kto na nich pracuje? Sprawdzcie sami. Ostatnie są pociagi – chyba najbliższe i najbardziej znane dzieciom. Ich też jest jednak wiele rodzajów, które warto poznać.

WP_20161124_23_03_44_Pro (1)

OKIEM PEDAGOGA I MATKI:
Samoloty, statki i pociągi to środki niecodziennej komunikacji, dlatego trudno chyba było dobrać do tego postać małego bohatera, z
którym mógłby utozsamić się mały czytelnik – czego jednak moim zdaniem bardzo tutaj brakuje. Suche informacje czyta się dużo trudniej, niż w poprzednich książeczkach tej serii. Niemniej nadal pozostaje tutaj fachowa wiedzam podana językiem dostosowanym do młodego odbiorcy, uzupełniona dokładnymi i opisanymi ilustracjami.

Polecam serdecznie!

WP_20161124_22_44_39_Pro

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Frank Littek
Tytuł książki: Mądra Mysz. Pociągi, statki, samoloty
Język oryginalny: niemiecki
Tłumacz: Bolesław Ludwiczak
Liczba stron: 24
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Opowiadanie / nowela
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Sprawdź także: