„Lustereczko, powiedz przecie” – Alek Rogoziński

8 listopada 2017

roza-krull-na-tropie-tom-2-lustereczko-powiedz-przecie-b-iext50169289PRZEMEK:

Znacie zapewne doskonale wyświechtane już nieco powiedzenie, że w życiu pewne są tylko śmierć i podatki. Cóż, ja do tej listy dopisałbym jeszcze śmiech, towarzyszący lekturze książek Alka Rogozińskiego ;)

➡ „Lustereczko, powiedz przecie” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Po raz kolejny spotykamy się, jak głosi nazwa serii, z Różą Krull na tropie. Tym razem sprawa jest o tyle poważna, że Nasza bohaterka staje się świadkiem samobójstwa jednego z kandydatów do tytułu Mister Polonia. Dość szybko wychodzi na jaw, że chłopak nie miał absolutnie żadnego powodu, by odbierać sobie życie.

Zaintrygowana Róża postanawia zagłębić się w świat urodziwych mężczyzn. Bo czy to możliwe, że wśród nich znajdują się także wyrachowani psychopaci, zdolni zrobić wszystko, by tylko zdobyć upragniony tytuł Najprzystojniejszego Polaka Roku?

Tych, którym podobał się pierwszy tom – czyli „Do trzech razy śmierć” – od razu uspokajam: druga opowieść jest równie dobra, jeśli nawet nie lepsza. Jak już wspominałem we wstępie – nie sposób się podczas lektury nie śmiać, zwłaszcza jeśli poczucie humoru Alka jest zbliżone do Waszego, o czym mogliście przekonać się poprzednim już razem. Ciekawym zabiegiem zastosowanym tym razem przez autora jest wplecenie do fabuły całkowicie realnej postaci Rafała Maślaka, Mistera Polski, tym bardziej, że nie jest on postacią stanowiącą marne tło wydarzeń, a wręcz przeciwnie – bierze w nich udział lub jest ich świadkiem.

Wykreowana przez Rogozińskiego intryga i tym razem trzyma w napięciu i zaskakuje, dzięki czemu podczas lektury cały czas jesteśmy ciekawi, co dalej przydarzy się naszym bohaterom. To zdecydowanie jedna z najzabawniejszych premier tej jesieni, jeśli zatem szukacie lekarstwa na jesienną depresję, chandrę i inne sezonowe dolegliwości – niniejszym przepisuję Wam Różę Krull, dostępną bez recepty w licznych księgarniach i bibliotekach ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Filia Mroczna Strona
oraz Storytel.pl.

„Lustereczko, powiedz przecie” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Alek Rogoziński
Tytuł książki: Lustereczko, powiedz przecie
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 320
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017

Related posts:

"Las zabaw" - Mateusz Wysocki
"Sekrety urody babuszki: Słowiański elementarz pielęgnacji" - Raisa Ruder, Susan Campos
"Enzo Ferrari. Wizjoner z Maranello" - Piero Ferrari, Leo Turrini