„Lęk” – Hubert Hender

12 kwietnia 2017

lekhenderPRZEMEK:

Od lektury „Kolejności” – czyli poprzedniej książki tegoż autora – minęło pół roku. Z jednej strony wystarczająco dużo czasu, by w końcu odwiedzić Jelenią Gorę – co mi się jednak nie udało – drugiej zaś, na tyle dużo, by zdążyć zatęsknić za bohaterami. Co zatem tym razem czeka Iwanowicza i Gawłowskiego?

Koniec sierpnia, rok szkolny zbliża się coraz większymi krokami. Tymczasem na policję zgłasza się matka nastoletniej dziewczynki, twierdząc że ta z samego rana poszła tylko wynieść śmieci i do tej pory przepadła bez wieści. Równie dobrze mogła paść ofiarą porwania dla okupu, jak i po prostu wybrać się do koleżanki, mając gdzieś ogólnie przyjęte zasady panujące w rodzinnym domu – minęło niewiele czasu, ale „góra” naciska, by profilaktycznie zająć się sprawą z jak największą starannością.

Cóż… jeśli myślisz, że Twoje dzieci są w pełni bezpieczne, to niezawodny znak, że straciłeś czujność. Hubert Hender – prawie jak Remigiusz Mróz w „Behawioryście” – trafia w bardzo czułą strunę każdego rodzica (i nie tylko): Ta książka wzbudzi w Tobie prawdziwy lęk o własne (lub cudze) dzieci.

Mocny temat, obudowany przez autora wyjątkowo trudnym śledztwem, sprawia że książkę czyta się bardzo szybko i z ogromną niecierpliwością. Już od pierwszych stron chcemy, by Patrycja się znalazła, z każdą kolejną stroną jednak wzmaga się nasze dążenie do rozwiązania sprawy, zwłaszcza ze zaczynają ginąć kolejne dzieci, a Gawłowski i Iwanowicz zdają się momentami błądzić po omacku.

Nawet, jeśli do tej pory nie mieliście styczności z duetem Iwanowicz i Gawłowski, gorąco zachęcam Was do sięgnięcia po „Lęk” Huberta Hendera. To mocna, ale naprawdę warta uwagi lektura, a zarazem bardzo dobrze skrojony kryminał. Dajcie się porwać tej historii!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Filia Mroczn Strona.

Autor książki: Hubert Hender
Tytuł książki: Lęk
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 420
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017

Related posts:

"Morderstwo i cała reszta" - Marta Reich
"Wojny biblijne" - Martin J. Dougherty, Michael E. Haskew, Phyllis G. Jestice, Rob S. Rice
"Uczeń architekta" - Elif Shafak