Książka

„Kto zabił Kopciuszka?” – Alek Rogoziński

roza-krull-na-tropie-tom-3-kto-zabil-kopciuszka-b-iext52299016PRZEMEK:

Przyznam szczerze, że niemal natychmiast na myśl przyszła mi wizja dwóch zazdrosnych sióstr, które postanowiły odwiedzić Kopciuszka w zamku i „podziękować” za upokorzenie, jakiego – ich zdaniem – doznały, gdy okazało się, że największa melepeta w rodzinie ma odpowiedni rozmiar stopy. No, ale szczęśliwie Alek Rogoziński nie wymyśla ciągów dalszych klasycznych baśni, tylko z uśmiechem na ustach morduje tu i ówdzie kolejne osoby, które miały (nie)szczęście spotkać na swej drodze Różę Krull – dlatego też z nieskrywanym zainteresowaniem zabrałem się za lekturę trzeciego tomu cyklu z tą bohaterką.

➡ „Kto zabił Kopciuszka?” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Róża Krull wraz z koleżanką po piórze – Miłką Wężowską – trafia na bal charytatywny, gdzie nietrudno spotkać postaci z pierwszych stron gazet: zarówno te cenione i lubiane, jak i te będące znane z tego, że są znane. Niespodziewanie w trakcie imprezy dochodzi do morderstwa – co więcej, spośród znajdujących się w okolicy osób każdy miał choćby cień powodu, by go dokonać. Nawet Mario – popularny youtuber, a zarazem przyjaciel Róży – którego policja uznaje na „dzień dobry” za głównego podejrzanego. A to dopiero początek…

Alek Rogoziński w bardzo oryginalny sposób rozprawił się – świadomie lub nie – z coraz popularniejszym ostatnimi czasy nawiązywaniem do baśni w powieściach. Robi to jednak – jak to Alek – w sposób bardzo humorystyczny i zgoła odmienny od nawiązań, jakie do tej pory widzieliśmy w kryminałach (że wspomną tylko „Królową śniegu” Anny Klejzerowicz czy „Śnieżka musi umrzeć” Nele Neuhaus). Po prawdzie, tej powieści o wiele bliżej do „Morderstwa w Orient Expressie” Agathy Christie (do którego zresztą nawiązują w rozmowie także bohaterowie książki) – mamy oto grono dziesięciu podejrzanych, znajdujących się w tym samym czasie i miejscu w chwili dokonania morderstwa. Policji pozostaje zaledwie dodanie dwa do dwóch (tudzież odjęcie dziewięciu od dziesięciu) i wskazanie właściwej postaci. Najlepiej zanim zrobi to na własną rękę domorosła detektyw Róża Krull ;)

➡ „Kto zabił Kopciuszka?” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Jeśli poprzednie tomy cyklu z tą bohaterką podobał się wam – z pewnością nie będziecie zawiedzeni: jest mnóstwo śmiechu, intrygująca intryga (i prawidłowo, tak powinno być, no nie?), a na dodatek trudno jednoznacznie orzec, kto jest czarnym charakterem w tej powieści. To zaś sprawia, że czytając książkę nie sposób oderwać się od lektury, bowiem zależy nam na rozwiązaniu sprawy i odkryciu, co – i dlaczego – naprawdę wydarzyło się podczas balu charytatywnego i, jak głosi tytuł, kto zabił Kopciuszka?

Rewelacyjna lektura, odpowiednia jako odstresowywacz po ciężkim tygodniu w pracy lub jako humorystyczny przerywnik pomiędzy cięższymi opowieściami. Pożarłem w jeden wieczór i… czekam na więcej ;) A Wam zazdroszczę, że jesteście jeszcze przed tym smakowitym posiłkiem ;)

Premiera książki: 14.03.2018
Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Filia Mroczna Strona.

„Kto zabił Kopciuszka?” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Alek Rogoziński
Tytuł książki: Kto zabił Kopciuszka?
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 328
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: