„Księżyc w nowiu” – Stephenie Meyer

5 stycznia 2016

KwnAGNIESZKA:

Tydzień temu opowiadałam o pierwszej części sagi „Zmierzch” autorstwa Stephenie Meyer, dziś przedstawię Wam kontynuację, czyli co słychać u Belli i Edwarda (i kogoś jeszcze) w drugiej części sagi. Jeśli nie czytaliście części pierwszej, to koniecznie albo ją przeczytajcie, albo chociaż zajrzyjcie do jej recenzji.

Podczas kiedy Bella nie widzi zagrożenia w tym, ze spotyka się z wampirem Edwardem, ten postanawia się z nią rozstać, gdyż boi się, że ją zrani. Zrozpaczona Bella nie wychodzi z domu i egzystuje niczym roślinka. Pozbierać się pomaga jej jednak Jacob – stary, dobry kumpel. Pomimo, iż chłopak jest w niej wyraźnie zadurzony, ta nie przestaje myśleć o Edwardzie. W końcu postanawia go szukać. Gdzie? Jak? Zachęcam do czytania!

No przyznam szczerze, że mimo iż wiedziałam, że historia rozbudowana na IV tomy nie może być cudowna od razu i bez jakiegokolwiek zamieszania, to trochę byłam zaskoczona akcją. Czytałam więc pełna emocji i czekałam, co się wydarzy dalej. Nie jest to dla mnie może arcydzieło, aczkolwiek dobrze się czytało.

Polecam także ekranizację, choć ta nie robi na mnie szczególnego wrażenia, ale może ktoś się skusi i uzna ją za godną jego uwagi ;)

Autor książki: Stephenie Meyer
Tytuł książki: Księżyc w nowiu
Tytuł oryginalny: New Moon
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Joanna Urban
Liczba stron: 488
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2006
Rok pierwszego polskiego wydania: 2007

Related posts:

"W cieniu prawa" - Remigiusz Mróz
"Kotek Psotek, karuzela, kołowrotek" - Monika Sylwia Ziemann
"Morderca z Fryzji Wschodniej " - Klaus-Peter Wolf

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>