„Kotki Dorotki” – Joanna Krzyżanek

28 września 2018

kotki-dorotki-czytam-uwaznie-w-iext52697900BASIA:

Książka dla dzieci, zawierająca krótkie opowiastki z morałem. Na prawie każdej stronie znajdziemy kilka zdań napisanych dużymi literami, idealne do nauki czytania. Pod spodem, u dołu strony, drobniejszym drukiem napisane jest pytanie dotyczące tekstu powyżej. Najłatwiej pokazać to na przykładzie.

Jaka piękna czerwona kulka! – powiedziała pani Iwonka, właścicielka sklepu z lalkami.

Pytanie: Kto ma sklep z lalkami?

Takie pytanie jest świetnym sprawdzianem, na ile dziecko jest skupione i słucha, a także czy rozumie czytany tekst. Jeśli dziecko ma problem z odpowiedzią, pozwala to na zatrzymanie się i wyjaśnienie czegoś, a zarazem bardziej efektywne zapamiętanie. Takie trochę czytanie ze zrozumieniem w wersji dla przedszkolaków. Książka nie posiada na okładce informacji dotyczącej proponowanego wieku, osobiście uważam, że poziom lektury to mniej więcej 3,5-6 lat.

Opowiadań jest dziesięć – jedno z nich to tytułowe „Kotki Dorotki”, które mama stworzyła dla córki z niepotrzebnego materiału, na każdy dzień tygodnia jeden.

Duże, kolorowe obrazki, mała ilość tekstu na stronie, krótkie zdania zbudowane z prostych, zrozumiałych dla dziecka słów, prosta fabuła i ciekawe, często śmieszne historie – to wszystko sprawiło, że nasze dziecko, a także my jako rodzice szybko polubiliśmy tę książeczkę.

Polecamy serdecznie! :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Centrum Edukacji Dziecięcej.

Autor książki: Joanna Krzyżanek
Tytuł książki: Kotki Dorotki
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 160
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Zbiór opowiadań
Rok pierwszego wydania: 2018

Related posts:

"Sprawa Niny Frank" - Katarzyna Bonda
"Bardzo Mądry Maluch A, B, C" - wyd. Wilga
"Zwłoki powinny być martwe" - Agnieszka Pruska

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>