Książka

„Kotek Psotek, karuzela, kołowrotek” – Monika Sylwia Ziemann

978-83-8083-682-2PRZEMEK:

Muszę przyznać, że choć generalnie miłośnikiem poezji nie jestem, to jednak mam z nią często do czynienia – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę dziecięce wierszyki i rymowanki, którymi wypełnione są książeczki moich dzieci, a których sam uczyłem się w czasach podstawówki lub jeszcze wcześniej. No właśnie – te same, nieco „oklepane” już historyjki dzikim dziku, bardzo grzecznym dziś misiu itp. Tymczasem wciąż powstają nowe, równie atrakcyjne rymowanki dla dzieci – jak choćby te, napisane przez Monikę Sylwię Ziemann.

➡ „Kotek Psotek, karuzela, kołowrotek” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

„Kotek Psotek, karuzela, kołowrotek” to zbiór dziewiętnastu dłuższych lub krótszych wierszyków dla dzieci, z których każdy okraszony jest pięknymi ilustracjami autorstwa Grażyny Rigall. Podczas lektury zarówno #mali3telnicy, jak i ich rodzice lub opiekunowie mogą poznać skorego do figli Psotka, wyruszyć do miasta i na wieś, złapać wiatr, obejrzeć walczące ze sobą koguty, poczytać co nie co o pewnym Brudasie, odkryć skutki czekolady lub trąby powietrznej i… wiele, wiele więcej!

Wszystkie wierszyki są proste, łatwe, napisane w taki sposób, że miło się je czyta, ale i słucha – co przy tekstach dla maluszków ma znaczenie ;) Czytałem je wszystkie Zosi i była nimi zainteresowana – na tyle, że za jednym podejściem przeczytaliśmy niemal całą książeczkę, bo wciąż chciała „jeszcze, jeszcze” ;)

Jeśli zatem Tuwima, Brzechwę i innych klasyków znacie już na pamięć, a Wasze dzieci nie wykazują ich wierszykami szczególnego zainteresowania – spróbujcie czegoś nowego i odkryjcie, co wspólnego majką ze sobą Kotek Psotek, karuzela i kołowrotek ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Novae Res.

„Kotek Psotek, karuzela, kołowrotek” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Monika Sylwia Ziemann
Tytuł książki: Kotek Psotek, karuzela, kołowrotek
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 48
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Zbió wierszy
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: