Książka

„Kocham Pana, Panie Tygrysie” – Przemysław Wechterowicz

kocham-pana-panie-tygrysie-b-iext18557725Nie znam nikogo, kto nie lubiłby zabawy – a, jak powszechnie wiadomo, największymi jej miłośnikami są dzieci. I choć dobrze wiedzą, że potrafią bawić się same, to o wiele więcej frajdy niesie ze sobą posiadanie towarzysza.

Główny bohater książeczki – Adaś – spędza czas razem z babcią i to w niej doszukuje się partnera podczas swoich przygód. Wyrusza z nią zatem najpierw do lasu, by zapolować na niedźwiedzie, kiedy jednak babcia musi wyhamować w figlach i psotach z powodu problemów zdrowotnych, okazuje się, że o wiele ciekawsze rzeczy dzieją się w domu,na wyciągnięcie ręki. Chłopiec znajduje Pama Tygrysa, który informuje go o mającym dziś miejsce przedstawieniu cyrku „The Animals” i zachęca Adasia do wykonania najważniejszego numeru całego występu. Czy Adaś podoła zadaniu? Co na to powie babcia?

Książka, choć niezbyt długa (52 strony, duże grafiki, mało tekstu), w świetny sposób zachęca dzieci do rozwijania swojej wyobraźni i kreowania nowych światów podczas zabaw. To jednak niejedyna zaleta – treść została opracowana w taki sposób, by w zależności od wielkości czcionki wiadomo było, kiedy podnosić, a kiedy ściszać głos. To natomiast stanowi świetną sprawę dla rodzica, babci, dziadka, cioci, opiekunki… każdego, kto chce dziecku tę historię przeczytać. Ba, powiem więcej – jestem przekonany, że po świetnej przygodzie z lekturą tej książki zarówno dziecko, jak i dorosły, będą chcieć jeszcze i jeszcze. Zastanawiam się tylko, kto bardziej ;)

0n

Recenzja książki w atrakcyjnej cenie jest efektem współpracy z
takczytam

Autor książki: Przemysław Wechterowicz
Tytuł książki: Kocham Pana, Panie Tygrysie!
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 52
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Opowiadanie
Rok pierwszego wydania: 2011

Sprawdź także: