Książka

„Kochaj” – Regina Brett

RB_K_cover_front-639x1024BASIA:

Najnowsza i chyba najbardziej intymna książka Reginy Brett. Już wcześniej autorka wspominała o trudnym dzieciństwie, bolesnym dorastaniu, samotnym wychowywaniu dziecka czy ciężkich doświadczeniach, jak na przykład pokonanie raka. W tej książce jednak odsłania się całkowicie, lekcje dotyczą tylko i wyłącznie jej życia. A Reginie życie przyniosło wiele cennych, ale i niezwykle trudnych lekcji. Zaniedbana jako niemowlę, molestowana jako dziecko, zgwałcona jako nastolatka. Wielokrotnie zraniona jako dorosła kobieta. Najważniejsza w życiu Miłość jest często najbardziej wymagająca…

➡ „Kochaj” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Książka jest jak najbardziej dla każdego, a jeśli ktoś mówi, że nie wierzy w miłość – tym bardziej powinien ją przeczytać.

Lekcje dotyczą miłości, ale choć w języku polskim mamy tylko to jedno słowo na jej określenie, to wszyscy wiedzą, że wiele jest jej rodzajów. Autorka bardzo wiele lekcji poświęca miłości do… samego siebie. Tak, żeby móc kochać innych, najpierw trzeba pokochać siebie. Jesteś miłością swojego życia. Zasługujesz na to, żeby ktoś się Tobą zaopiekował – a tym kimś jesteś Ty. Pokochaj siebie we własnej skórze. Nagradzaj siebie. Dbanie o siebie to nasz święty obowiązek. To kilka z tytułów. Oprócz tego Regina kładzie duży nacisk na wdzięczność i wybaczanie – tak sobie, jak i innym. Niektórym miłość kojarzy się z cierpieniem – Regina stara się pokazać, że cierpienie nie jest obowiązkowe. Oprócz tego porusza uniwersalne i ważne tematy związane z miłością, jak asertywność, życzliwość, związek z drugą osobą, przyjaźń, wytrwałość.

➡ „Kochaj” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Choć już trochę czekała na półce, książkę wzięłam do ręki, kiedy przytłoczyło mnie kilka trudnych sytuacji. Była to jedna z najlepszych rzeczy, jakie udało mi się w tym czasie zrobić. Nie, ta książka nie rozwiązała ani jednego mojego problemu, ale pomogła spojrzeć na nie z trochę innej strony, prześwietliła je i odarła z ponurego cienia, jaki sama na nie rzuciłam. Choć wcześniej wydawało mi się, że kocham, odkryłam, jaką namiastką uczucia obdarzałam siebie i innych.

Polecam każdemu – absolutnie każdemu! – bez względu, czy czytaliście poprzednie książki czy nie, tę przeczytajcie, bo warto. Nie lubię, kiedy ktoś mówi, że książka jest dla wszystkich, bo to znaczy, że tak naprawdę jest dla nikogo. Ta książka jest jednak bardzo nielicznym wyjątkiem, potwierdzającym regułę.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Insignis.

„Kochaj” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Regina Brett
Tytuł książki: Kochaj: 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Olga Siara
Liczba stron: 352
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Publicystyka i eseje
Forma: Esej / zbiór esejów
Rok pierwszego wydania: 2017
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: