Książka

„Kim zostanę? Wierszyki o zawodach” – Dorota Strzemińska-Więckowiak

kim-zostane-wierszyki-o-zawodach-b-iext24810453Fantazjowaliście jako dzieci, kim zostaniecie w przyszłości? Każdy miał jakąś wizję siebie za kilkadziesiąt lat. Ja na ten przykład chciałem zostać motorniczym tramwaju. Inna sprawa, że pewnie o więcej niż połowie zawodów nigdy wówczas nie słyszałem.

Opisywana dziś książeczka to małe, rymowane kompendium na temat przyszłych możliwości dla małych czytelników. Wewnątrz znajdziemy rymowane opisy niemal 60 różnych profesji. Co ciekawe, są tu zarówno zawody znane i lubiane przez dzieci, jak kosmonauta, strażak, pielęgniarka, nauczyciel, aktor, tancerka czy piosenkarka, ale też bardziej „niszowe” – moją uwagę przykuli pisarz, elektryk, detektyw, szewc i jubiler.

Każdy z wierszyków posiada odpowiednią ilustrację autorstwa Dariusza Wanata. Często jest to prawdziwe zdjęcie, na którym dorysowano animowane postaci – z jednej strony jest zatem dziecięca kreska, z drugiej: nutka realizmu. Mnie taki miks bardzo się w tym konkretnie przypadku podoba :)

Jeśli zatem chcecie dać swojemu dziecku podstawową wiedzę o więcej niż kilku zawodach, możecie śmiało podarować mu tę książeczkę pełną rymowanych wizji przyszłości. Zapewniam, że każdy z maluchów znajdzie w niej inspirację dla siebie :)

Recenzja książki w atrakcyjnej cenie jest efektem współpracy z
takczytam

Autor książki: Dorota Strzemińska-Więckowiak
Tytuł książki: Kim zostanę? Wierszyki o zawodach
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 64
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Zbiór wierszy
Rok pierwszego wydania: 2014

Sprawdź także: