„Kim był Karol Darwin?” – Deborah Hopkinson

13 lutego 2016

Kim.byl.Karol..Darwin_wwwŻart o tym, czyj ojciec pochodzi od małpy, słyszałem już wielokrotnie. Wiem też z czasów nauki w szkole, że do tak odważnych wniosków doszedł Darwin. Kim jednak był i co jeszcze go w życiu spotkało? Postanowiłem się przekonać.

Choć na okładce Karol Darwin przedstawiony jest jako łysiejący starzec z długą, siwą brodą, poznajemy go znacznie wcześniej – jako dziecko w zamożnej rodzinie. Ojciec Darwina chciał, by ten – podobnie jak on – został lekarzem. No, ewentualnie pastorem. Tymczasem młody Karol miał o wiele bardziej naukowe ciągoty…

Czytelnicy mogą prześledzić krok po kroku karierę naukową tego badacza oraz jak rozwijała się jego najsłynniejsza teoria – o powstawaniu gatunków. No, i co z tym wszystkim wspólnego miały Zięby? Albo dlaczego wyspy Galapagos noszą właśnie taką nazwę? Ta mała, niepozorna książka kryje w sobie więcej odpowiedzi, niż mogłoby się wydawać ;)

„Kim był Karol Darwin?” to czwarty już tom z serii „Wielcy i sławni”, ukazującej dzieciom pasjonujące historie wybitnych umysłów, które zmieniły świat. W poprzednich tomach #mali3telnicy mogli poznać życie i działalność Marii Skłodowskiej-Curie, Alberta Einsteina i Thomasa Alvy Edisona.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Autor książki: Deborah Hopkinson
Tytuł książki: Kim był Karol Darwin?
Tytuł oryginalny: Who Was Charles Darwin?
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Edyta Jaczewska
Liczba stron: 112
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Rok pierwszego wydania: 2005
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Related posts:

"Zabić drozda" - Harper Lee
"Duma i uprzedzenie" - Jane Austen
"Po Apokalipsie" - Maureen F. McHugh

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>