„Kicia Kocia sprząta” – Anita Głowińska

28 czerwca 2019

BASIA:

Kicia Kocia bardzo lubi się bawić. Pewnego dnia tata wszedł do jej pokoju i stwierdził, że jest tam straszny bałagan. Kicia Kocia nie widziała bałaganu, tylko same potrzebne rzeczy. Bawiła się w szkołę, rysowała i budowała zamek, dlatego misie, kredki i książki leżą na podłodze.

Kicia Kocia sprząta razem z tatą: najpierw wszystkie przedmioty, a następnie odkurzaczem pozostałe paprochy. Potem jedzą drugie śniadanie, by wspólnie wyjść na dwór. Na placu spotykają przyjaciół, którym Kicia Kocia chwali się, co robiła z tatą. Po chwili wszyscy udają, że latają na odkurzaczach.

Prosty tekst, nieskomplikowana fabuła, duże, kolorowe rysunki – to wszystko sprawia, że moje dzieci uwielbiają książeczki z Kicią Kocią i proszą o jej czytanie zdecydowanie za często. W tej części bardzo pozytywne jest to, że bohaterka sprząta z tatą. Dla dorosłych następuje lekkie złamanie schematu, w którym to -brzydko mówiąc – kobieta jest od sprzątania. Dzieci, które widzą w rekach obu płci narzędzia do sprzątania nawet tego nie zauważą, ale dla tych których to zawsze mama, siostra itp. dba o porządek, może to być ciekawa odmiana, początek dyskusji. Dzieciaki, w wieku do którego kierowana jest lektura, wierzą, że książki nie kłamią, że skoro tak jest w książce, to tak jest naprawdę – dlatego wielkie dzięki autorce, że pokazała to własnie w ten sposób. Wierzę, że nieprzypadkowo.

Serdecznie polecamy!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Kicia Kocia sprząta
Tytuł książki: Anita Głowińska
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 24
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2019

Related posts:

"Holandia. Presja depresji" - Marek Orzechowski
"Porąb i spal: Wszystko, co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie" - Lars Mytting
"Operacja Burzowa Chmura" - Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes