„Kastor piecze” – Lars Klinting

27 stycznia 2017

kastor_piecze01PRZEMEK:

Po raz ostatni już zaglądamy do bobra Kastora i odkrywamy jego niesamowite zdolności w kolejnej dziedzinie. Tym razem wraz z nim i Maciusiem zaszyjemy się w… kuchni ;)

Kastor ma dzis urodziny, jednak nie zdążył jeszcze przygotować wypieków z tej okazji, a już z wizytą przyszedł Maciuś. Ale nic nie szkodzi – to przecież świetna okazja, by razem zabawić się w mistrzów kuchni ;) Wystarczy tylko zebrać odpowiednie składniki i akcesoria kuchenne i już można brać się do pracy :)

I tradycyjnie już – najpierw podczas lektury towarzyszymy bobrom podczas ich kuchennych zmagań, a następnie na końcu ksiazki znajdujemy przepis i jesteśmy zachęcani do wykonania samodzielnie opisywanego w książce wypieku, którego specjalnie nie zdradzam :) I to na tyle skutecznie, że ja już planuję, kiedy zaanektować kuchnię i przygotować cos do podwieczorku lub popołudniowej kawy ;)

Podsumowując cały cykl – książki o kreatywnym bobrze Kastorze to świetna lektura dla dzieci, które lubią nowe wyzwania. Krótkie teksty i duże ilustracje ułatwiają małym czytelnikom choćby samodzielną lekturę, zaś dołączane pod koniec książki instrukcje pozwalają spróbować własnych sił i nabrać nowego doświadczenia. Seria o Kastorze bawi i uczy zarazem, a w przypadku dzieci to istotny czynnik. Cena książek tez nie jest zaporowa – 19 złotych wg okładki, a z pewnością znaleźć można gdzieś promocję, to naprawdę dobrze wydaje pieniążki.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Lars Klinting
Tytuł książki: Kastor piecze
Tytuł oryginalny: Castor bakar
Język oryginalny: szwedzki
Tłumacz: Magdalena Landowska
Liczba stron: 40
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Ddziecięca, młodzieżowa
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Related posts:

"Baśnie barda Beedle’a" - Joanne Kathleen Rowling
"Skrzat nie śpi" - Astrid Lindgren
"What if? A co gdyby?" - Randall Munroe

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>