„Kastor naprawia rower” – Lars Klinting

8 kwietnia 2017

kastor_naprawia_rower02PRZEMEK:

Pamiętacie rezolutnego bobra Kastora, który nie tylko majsterkuje, ale też szyje, piecze i uprawia fasolkę? ;) Od niedawna #mali3telnicy mogą odkryć kolejne zdolności tego pomysłowego futrzaka :)

Tym razem wkraczamy w bardzo wiosenne klimaty – Maciuś dostał nowy rower i po długiej zimie zamierza wreszcie przetestować swój pojazd. Idealną okazją ku temu jest wybranie się z Kastorem na rowerowa wycieczke połączoną z piknikiem. Niestety, dość szybko okazuje się, że w rowerek Maciusia ma przebitą oponę… Ale co go takiego dla Kastora? On wie, jak to naprawić!

Dzięki tej książce także dzieci mogą się dowiedzieć, w jaki sposób załatać dziurę w dętce , jakie narzędzia będą do tego potrzebne, czy tez jak sprawdzić, czy opona jest dziurawa. To zabawny, obfity w duże ilustracje poradnik dla każdego małego miłośnika jazdy na rowerze. Dzięki niemu dzieci może nie tyle same naprawią swoje wehikuły, ale zrozumieją, w jaki sposób może dokonać tego cudu ich tata, dziadek czy kogokolwiek inny :)

Obowiązkowa lektura dla fanów Kastora, a zarazem książka rewelacyjnie nadająca się do lektury przed wspólną, rodzinna wyprawa rowerowa. Ot, na wszelki wypadek, gdyby miała się u kogoś pojawić dziura w oponie – czego oczywiście absolutnie nie życzymy nikomu ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Lars Klinting
Tytuł książki: Kastor naprawia rower
Tytuł oryginalny: Castor punka
Język oryginalny: szwedzki
Tłumacz: Magdalena Landowska
Liczba stron: 32
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Rok pierwszego wydania: 2004
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Related posts:

"Antyporadnik. Jak stracić męża, żonę i inne ważne osoby" - Mika Dunin
"Zamek w Pirenejach" - Jostein Gaarder
"Zdarzyło się" - Włodzimierz Kalicki

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>