„Kastor majsterkuje” – Lars Klinting

20 stycznia 2017

kastor_majsterkuje02PRZEMEK:

W kolejnym już tygodniu spotykamy się z Larsem Klintingiem i stworzonym przez niego pomysłowym bobrem. Co tym razem zamierza robić Kastor? Majsterkować! :)

„Dzisiaj Kastor postanowił coś zmajstrować” – tak zaczyna się nasza dzisiejsza opowieść. Mali czytelnicy odkrywają stopniowo, jakie narzędzia potrzebne są podczas majsterkowania oraz jak się z nimi obchodzić. Poczynając od znalezienia odpowiedniego planu i desek, razem z Kastorem zaczynamy rysować, ciąć, piłować, szlifować, zbijać, kleić…

Oczywiście nie dla samej zabawy czy radości tworzenia – wszystko ma swój cel, który odkrywamy pod koniec książki. To jednak nie wszystko – tradycyjnie już, na ostatnich stronach, znajdujemy zachętę do wzięcia sprawy w swoje ręce i… dostajemy instrukcję krok po kroku, jak wykonać to samo, co nasz bohater ;)

Rewelacyjna książka dla chłopców, którzy lubią majsterkować i chętnie po lekturze „pobawią się” z tatą w Boba Bu… yyy, znaczy: w Bobra Kastora ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Lars Klinting
Tytuł książki: Kastor majsterkuje
Tytuł oryginalny: Castor snickrar
Język oryginalny: szwedzki
Tłumacz: Magdalena Landowska
Liczba stron: 40
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Ddziecięca, młodzieżowa
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Related posts:

"Gra" - Anders de la Motte
"Nieskończoność: Poza czasem" - Holly-Jane Rahlens
"Jutro będzie koniec świata" - Justyna Posłuszna

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>