Książka

„Kajtek i Tosia” – Jujja Wieslander, Tomas Wieslander

Od czasu wydania przez Zakamarki książki „Kajtek i Miś” minęło troszkę czasu. Kajtek więc trochę dorósł i mimo że dalej śpi z Misiem – i to jemu zwierza się każdego dnia z tego, co się dzisiaj zdarzyło teraz – najwięcej czasu spędza ze swoja przyjaciółką Tosią. Druga część opowiada o nowych przygodach tych samych bohaterów – nieco starszych, ale wciąż będących dziećmi, mających wiele szalonych pomysłów. Pewnego razu wyhodowali kijanki, innym razem jeździli po domu na nartach…

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Książka oprócz ciekawej czytanki na dobranoc dla dzieci, może być świetną inspiracją do zabaw w dziećmi. Ot, na przykład pewnego dnia rodzice kupują dla Kajtka nowy rower i zamiast wprowadzić go po prostu do domu, mama i tata rozłożyli po domu karteczki-zagadki, z których jedna wprowadza w temat prezentu, a druga wskazuje, gdzie można znaleźć kolejną zagadkę. To nic, że Kajtek nie potrafi czytać – rodzice pomagają mu, a chłopiec biega wszędzie podekscytowany.

Krótkie opowiadania, kończące się rytuałem kładzenia się spać Kajtka i Misia, w sam raz do poczytania przed snem. Zabawna i prosta, czasem jednak poruszająca trudny temat, np. kiedy Tosia jest smutna. Dzieci przeżywają wszystkie emocje, a autorzy nie dzielą je na pozytywne i negatywne, tylko nazywają wprost, następnie pokazując, jak bohaterowie sobie z nimi radzą.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Zakamarki.


SPRAWDŹ INNE KSIĄŻKI TEGO DUETU:
Kajtek i Miś
Recenzja
Gdzie kupić?
Kajtek i Tosia
Recenzja
Gdzie kupić?

Autor książki: Jujja Wieslander, Tomas Wieslander
Tytuł książki: Kajtek i Tosia
Tytuł oryginalny: Lillebror och Billan
Język oryginalny: szwedzki
Tłumacz: Agnieszka Stróżyk
Liczba stron: 108
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Zbiór opowiadań/nowel
Rok pierwszego wydania: 1993
Rok pierwszego polskiego wydania: 2008

Sprawdź także: